Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Všeobecná a specializovaná kožní ambulance

Na ambulanci je poskytována veškerá dermatovenerologická ambulantní péče pro děti i dospělé se širokou spádovostí.

Stran venerologických onemocnění vzrůstá incidence především kapavky a syfilis, a to stále častěji u mladších ročníků. Pacienti po léčbě venerologického onemocnění dále vzrůstají v našich pravidelných dispenzárních kontrolách. Při povinné hospitalizační léčbě venerologických onemocnění spolupracujeme s kožním oddělením KNTB Zlín a.s., s kožní klinikou FN Olomouc a kožním oddělením Vojenské nemocnice Olomouc.

Pro péči o pacienty s psoriásou máme k dispozici stacionář pro lokální léčbu a následné použití přístroje na fototerapii UVB 311 ve formě paravanu (ve stacionáři je pacientovi aplikována lokální léčba, která se nechává působit 10-60 min., pacient může po tuto dobu odpočívat na lůžku, číst si apod., po uplynutí dostatečného času působení lokálních přípravků následuje očistná sprcha a fototerapie v patřičné formě).

Dále disponujeme PUVA zářičem, který se rovněž používá k fototerapii. Nově jsme tento rok získali SUP hřeben pro fototerapii dermatitid v kštici (těžká seborey, atopický ekzém, lupénka a další). Fototerapii využívají nejen pacienti s lupénkou, ale také s kožním pruritem, atopickým ekzémem, lichenem, vitiligem a dalšími kožními onemocněními. Pacienti docházejí dle ordinace lékaře dvakrát až pětkrát týdně za pravidelných kontrol a konzultací s lékařem.

V rámci biologické léčby pacientů s psoriásou spolupracujeme s kožním oddělením KNTB Zlín a.s. a také s kožní klinikou FN Olomouc.

V péči o pacienty s alopeciemi a s chronickou urtikárií úzce spolupracujeme s kožní klinikou FN Olomouc.

Každá naše ambulance je vybavena příručním dermatoskopem k vyšetřování pigmentových i nepigmentových projevů na kůži (névů, kožních nádorů...). Jedna ambulance je vybavena digitálním mikroskopem s polarizačním filtrem, který je schopen částečně nahradit digitální dermatoskop.

V rámci dermatoonkologické péče o pacienty spolupracujeme s ORL oddělením Kroměřížské nemocnice a.s, kožním oddělením a onkologickým oddělením KNTB Zlín a.s.

V diagnostice alergických onemocnění kůže je ambulance vybavena sadou epikutánních testů.

Pro léčbu chronických ran a bércových vředů je pacientům poskytována nejvyšší možná péče – vlhká terapie. Pacienti docházejí na pravidelné kontroly dle stavu rány a k pravidelným převazům. U pravidelných převazů pacientů v domácím prostředí (které nejsou schopni provádět efektivně sami) spolupracujeme s Charitní oblastní službou s výbornými výsledky.

Dále disponujeme chirurgickým zákrokovým sálkem, kde jsou prováděny probatorní i totální excise, a to jak nepigmentových, tak pigmentových kožních projevů, prekanceróz a kožních nádorů, zákroků na nehtech (zarůstající nehty, poškozené nehty, odlučující se nehty). Jsou zde prováděny zákroky potřebné z lékařského hlediska i kosmetické zákroky. Zde je také k použití elektrokauter (odstranění drobných kožních výrůstků, drobných kožních cévních abnormalit) a kryosprej (mrazení virových bradavic, solárních keratóz, aktinických keratóz). Jako doplněk kryochirurgických metod máme také kryokauter. V rámci chirurgické péče o pacienty s kožní afekcí spolupracujeme s ORL ambulancí, chirurgickou ambulancí a oční ambulancí Kroměřížské nemocnice a.s.

Při péči o dětské pacienty spolupracujeme s kožní klinikou FN Brno.

V rámci péče o pacienty s akutním rozsáhlým zánětlivým onemocněním kůže (erysipely, herpesy, zostery) spolupracujeme s neurologickým oddělením a interním oddělením nemocnice v Kroměříži a také s infekčním oddělením nemocnice v Uherském Hradišti.

Dále spolupracujeme s praktickými lékaři pro dospělé, lékaři pro děti a dorost a ostatními odbornými lékaři v ambulantních složkách.

Naši lékaři poskytují konziliární služby pro všechna oddělení naší nemocnice.

 

 

Kde nás najdete

1. patro přístavby budovy B (mapa areálu nemocnice)

 

Kontaktujte nás

Všeobecná a specializovaná kožní ambulance

Tel.: (+420) 573 322 525

Zdravotní sestry Zuzana Uhercová
Aneta Oklešťková, Dis.

 

Rychlé odkazy