Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Přehled služeb fyzioterapie

Možnosti terapie na našem oddělení

 

 • individuální léčebná tělesná výchova – využívané metody dle PNF, Brunkow, ACT, Vojta, SM systém, Mc Kenzie, kraniosakrální terapie, měkké a mobilizační techniky, cvičení v tělocvičně – senzomotorika, labilní plochy, Flowin, Bosu, TRX, fitness  posilovací zařízení Kettler, spiraldynamik, terapie dle L. Mojžíšové, terapie pánevního dna dle Rehaspring koncept.

 

 • elektroléčba – plné spektrum proudů, DD, TENS, ultrazvuk, magnetoterapie, distanční terapie VAS, vakuum-kompresivní terapie Extremiter, čtyřkomorová lázeň, podvodní ultrazvuk.

 

 • vodoléčba a balneoprovoz – pacientům je k dispozici rehabilitační bazén s příjemnou teplotou 30°C vybavený podvodními masážními tryskami a protiproudem. Využívá se k léčebnému skupinovému cvičení, probíhají zde pravidelně kurzy plavání těhotných.  

 

K terapeutickým a relaxačním procedurám slouží hojně vyhledávané a oblíbené vířivé celotělové lázně s podvodními tryskami  a s následným zábalem v odpočinkové místnosti.           

 

dsc_0003.jpg

 

 • vysokovýkonový LASER OPTON Pro – efektivní terapie laserem s výkonem 7000 mW,

disponuje dvěmi vlnovými délkami 810 a 980 nm, proniká do hloubky 4 cm. Pro pacienta je zcela bezpečný a komfortní díky stanovení přesného dávkování individuálně pomocí tepelného testu.

 

Hlavní účinky: tlumení bolesti, prokrvení tkáně, biostimulace, podpora hojení.

 

Doporučené indikace: bolesti kloubů, artróza, bolesti zad, svalová zranění, bolesti šlach a jejich úponů, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, distorze, zhmoždění, zánětlivá onemocnění, vybraná kožní onemocnění, jizvy.

 

Procedura není hrazená  zdravotními pojišťovnami. Doporučení lékařem není nutné.

 

Ceník 

aplikace laseru 1 minuta viz ceník KMN

 

Objednávky na tel.: (+420) 573 322 314.

 

img_7541.jpg

 

 • dětská rehabilitace – probíhá ve speciálně vybavených cvičebnách určených výhradně pro dětské pacienty s vlastní čekárnou a samostatným vstupem z boční části budovy B. Provádíme komplexní terapii s využitím terapeutických konceptů dle Vojty, ACT a SM systému v rámci centrálních koordinačních poruch, predilekce hlavičky, vadného držení těla, skolióz. Zabýváme se též řešením počínajících deformit dětských chodidel a provádíme prevenci plochonoží vhodnou biomechanickou stélkou.


Bližší informace podá dětská fyzioterapeutka pí Melichárková na tel.: (+420)573 322 322.

 

LOKÁLNÍ KRYOTERAPIE

 

Nabízíme ošetření pomocí takzvané lokální kryoterapie. Její podstatou je léčba chladem při teplotách až -75°C. Účinky této léčby jsou uvolnění svalů, zlepšení funkce kloubů, zlepšení prokrvení tkání, snížení a vymizení otoků a zánětů v oblasti končetin a významné snížení bolestivosti. Indikací pro tuto léčbu jsou pak akutní postraumatické stavy končetiny, kontuze - zhmoždění, krevní podlitiny, natažení a natrhnutí šlach a svalů, poškození vazivového aparátu.

 

Procedura je v případě vhodné indikace hrazena zdravotními pojišťovnami, pro samoplátce je účtována dle platného ceníku.

 

Objednávky na tel.: (+420) 573 322 314.

 

kryo.jpg

 

 

FYZIOTERAPIE PROJEVŮ PORUCH FUNKCE SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA

 

 • K terapii využíváme specializovaný přístroj GYMNA MYO 200.
 • Objednávky přijímáme na telefonním čísle 573 322 314.

 

gymna_podklad_1.jpggymna_podklad_2.jpg 

 

 

PRO NASTÁVAJÍCÍ A NOVOPEČENÉ MAMINKY

 

 • Cvičení těhotných – pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Marie Darebníkové
 • Přihlášení na kurz a dotazy prosím pište na adresu: kurz.tehotne@nem-km.cz 

 

 

 

img_7517.jpg

  

PROCEDURY NEHRAZENÉ Z VEŘEJNÉHO ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

 

 • aroma koupele ve vířivých vanách
 • aplikace pružného tapu (Kineziotaping)
 • kurz Cvičení a plavání těhotných – 5 lekcí 1x týdně pod vedením specialistky – fyzioterapeutky Mgr. Marie Darebníkové; v rámci poslední lekce krátká přednáška na téma Úvod do psychomotorického vývoje dítěte, kterou přednáší dětská fyzioterapeutka Stanislava Melichárková, Dis 0ľ bližší informace a přihlášky na e-mail: kurz.tehotne@nem-km.cz
 • vyšetření chodidel na screeningové desce Podoskop + návrh vhodné stélky

 

 

 

Rychlé odkazy