Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Pracoviště MRI (magnetická rezonance)

MR - magnetická rezonance je moderní diagnostická  metoda, která využívá ke zobrazení změn magnetických polí v lidském organismu. Cílem tohoto vyšetření je získání obrazů vyšetřovaných orgánů nebo informace o jejich látkovém složení ev. funkci.

 

Velká výhoda MR vyšetření spočívá v absenci rentgenového záření, vyšetření vyniká především vynikajícím kontrastním rozlišením jednotlivých tkání, tj. schopností odlišit od sebe i tkáně s velmi obdobnou strukturou, je zcela nebolestivé, v některých případech je nutno podat navíc nitrožilně kontrastní látku, která až na velmi vzácné případy nezpůsobuje vedlejší reakce.

 

Oproti klasickému rentgenovému nebo CT vyšetření je MR časově výrazně delší, vzhledem k poměrně silnému magnetickému poli ve vyšetřovně (1,5 Tesla)  nelze MR vyšetření u některých pacientů provést.

 

Jsme jediné pracoviště MR na Kroměřížsku.

 

MR vyšetření  se provádí u hospitalizovaných pacientů nebo u pacientů přicházejících k vyšetření ambulantně po předchozím objednaní tj. v předem dohodnutý den a hodinu.

Objednávání pacientů provádí po bedlivém zvážení ošetřující lékař nemocničního oddělení, který vyšetření požaduje, nebo ambulantní lékař - specialista.

 

Pracoviště MR se nachází v nové přístavbě budovy A (budova A2) - naproti vchodu do nemocničního bufetu.

 
Telefonní číslo pro objednání MR vyšetření je v době od 7.00 do 14.00 hodin - (+420) 573 322 211.

 

Rychlé odkazy