Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Oddělení ošetřovatelské péče

Kde nás najdete

 • 1. patro budovy B

(mapa areálu nemocnice)

 

Kontaktujte nás

Primář oddělení: MUDr. Ivana Horková

E-mail: ivana.horkova@nem-km.cz

Tel.: (+420) 573 322 544

prim_mudr_horkova_removebg_preview.png
Vrchní sestra (zástup): Bc. Alena Zatloukalová

E-mail: alena.zatloukalova@nem-km.cz

Tel.: (+420) 573 322 202

 

 

 lékař

 sestra

 linka pro pacienty

 videohovor na tablet (po domluvě)

 

Tel.: (+420) 573 322 543

Tel.: (+420) 573 322 544

Tel.: (+420) 573 322 549

Tel.: 734 277 673

 

icon_round_struktura.png icon_round_informace.png icon_round_personal.png

Struktura

Informace

Garance kvality

Očima pacientů OOP

 

Personál

Personál

 

Charakteristika oddělení

 

 Oddělení ošetřovatelské péče poskytuje komplexní léčebnou, ošetřovatelskou a rehabilitační péči zaměřenou na individuální přístup ke každému pacientovi. Cílem je zvyšování kvality života, nácvik soběstačnosti při běžných denních aktivitách a usnadnění přechodu z nemocničního prostředí do prostředí domácího. Hospitalizace navazuje na léčbu započatou na akutních lůžkách oddělení Kroměřížské nemocnice a.s.. Zdravotní stav pacientů přijímaných na toto oddělení je stabilizovaný, ale domácí péče by ještě nesla značná rizika.

Jedná se o nemocné s chronickým onemocněním, bolestí, poruchami výživy, nemocné po CMP, pacienti po chirurgických či ortopedických operacích, dlouhodobě hojícími se ranami, pacienti s různými stupni demence, inkontinencí, nedostatečnou sebeobsluhou nebo pacienti v terminálním stádiu. 

 

 • Počet lůžek je 21. Po celém oddělení je centrální rozvod kyslíku a u každého lůžka signalizační zařízení. Pokoje na oddělení jsou 1 - 3 lůžkové, většina pokojů má vlastní hygienické zařízení.

   

  Součástí oddělení je kaple. Kapli je možné využívat individuálně jako prostor pro vnitřní ztišení, meditaci, modlitbu, ale také kolektivně pro pobožnosti, společné modlitby či bohoslužby. 

   

  Oddělení je vybaveno jak přístroji diagnostickými (EKG, oxymetr, glukometr), tak vybavením k léčebné a ošetřovatelsko-rehabilitační péči. Jedná se o plně elektronická polohovatelná lůžka s ovladači, antidekubitní matrace, velkou spoustou polohovacích a rehabilitačních pomůcek. Při rehabilitaci jsou k dispozici chodítka, křesla pro kardiaky, berle, hole, overbally, masážní míčky atd. Na oddělení je tělocvična a k dispozici je fyzioterapeut přímo na oddělení a s každým pacientem je prováděno individuální cvičení.

  Personál využívá ke cvičení hrubé i jemné motoriky a  posílení socializace pacientů společenských skupin pořádaných na oddělení. Pacienti zde mohou své fyzické i duševní zdraví posilovat formou muzikoterapie, při tvorbě různých výrobků, společenskými hrami, čtením knih ale i pobytem na prostorné terase, kam jsou za příznivého počasí vyvezeni i pacienti imobilní na kolečkových křeslech nebo lůžkách.

   

  Spolupracujeme s rodinami, se sociální sestrou, pečovatelskými službami i charitou. K dispozici máme různé brožury a publikace pro rodiny pečující o osobu v domácím prostředí.

  Dle zájmu zabezpečíme pro pacienty duchovní služby.

 

Rychlé odkazy