Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Oddělení gynekologie

Kde nás najdete

2. patro budovy A (mapa areálu nemocnice)

 

Kontaktujte nás

Oddělení gynekologie

Tel.: (+420) 573 322 327

 

Operační gynekologie

 

Na oddělení  jsou hospitalizované klientky k léčebným, diagnostickým a operačním výkonům s využíváním diagnostických, léčebných a ošetřovatelských postupů doporučených odbornými a profesními organizacemi zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků ve zdravotnictví. Oddělení zajišťuje potřebnou zdravotní péči, řídí se obecně závaznými právními předpisy vydanými v rámci poskytované zdravotní péče, kretá je dostupná 24 hodin denně.

 

Svým rozsahem odpovídá plně spektru výkonů okresního pracoviště. Poskytuje péči v léčbě nezhoubných gynekol. nádorů, prekanceroz, iniciálních stadií některých zhoubných nádorů nevyžadujících radikální operační léčbu. Dále se zabývá operační léčbou endometriozy, poruch stability pánevního dna, močové inkontinence. Jsou prováděny operační diagnostické výkony v rámci léčby ženské neplodnosti.


Operační metody

Široce je využíván tzv. miniinvazivní laparoskopický, resp.hysteroskopický přístup, pracoviště dlouhodobě rozvíjí šetrné vaginální (poševní) operační přístupy. Ročně prováděno cca 700 velkých gynekologických operací.

 

STERILIZACE

Jedná se o operační výkon. Provedení sterilizace způsobí zneprůchodnění vejcovodů, čímž znemožní vajíčku dostat se do dělohy a být oplodněno spermií. Tento výkon tedy nijak neovlivní další funkce organismu, nemá vliv na činnost vaječníků, neovlivní hormonální stav ženy ani menstruační cyklus, neovlivní negativně ani pohlavní život a sexualitu ženy. TENTO VÝKON JE NEVRATNÝ.
Provádí se v souladu se zákonem č. 373/2011 Sb. zákona o specifických zdravotních službách.
Doplňující informace:
1.    Neplacený operační výkon ze zdravotních důvodů (§ 12 citovaného zákona).
2.    Placený operační výkon, např. na přání lze provést ženě, která dovršila věk 21 let a to na základě její písemné žádosti.
Sterilizace z jiných, než zdravotních důvodů, je v Kroměřížské nemocnici placenou zdravotní službou (více najdete v Ceníku placených služeb).

FARMAKOLOGICKÉ (NECHIRURGICKÉ) UKONČENÍ GRAVIDITY

Farmakologické ukončení těhotenství je alternativou k chirurgickému ukončení těhotenství. Možnost farmakologického ukončení těhotenství je pouze do 49. dne těhotenství (počítáno od prvního dne poslední menstruace).
Farmakologické ukončení těhotenství je možné jen po jednoznačném potvrzení nitroděložního těhotenství (ultrazvukové vyšetření včetně určení přesné datace těhotenství) a sepsání interupční žádosti.
Farmakologické ukončení gravidity je v KMN a.s. placenou zdravotní službou ve výši 3.500,- Kč.

 

Konzervativní gynekologie

Svým rozsahem pokrývá především diagnostické postupy u předpokládaných nádorových onemocnění vyžadujících radikální operační léčbu na vyšším onkologickém centru, onkologickou pooperační léčbu, diagnostickou činnost u endokrinologických poruch spojených s regulací ženských pohlavních hormonů, neinvazivní diagnostiku při léčbě ženské neplodnosti. Dále je součásti oddělení i péče o rizikové těhotné od raných stadií gravidity až po období před porodem.

 

 

Na oddělení je k dispozici 22 lůžek, oddělení disponuje možností uložení na nadstandardně vybaveném pokoji. Cena viz Ceník placených služeb.

 

Doporučená doba návštěv

Pondělí-pátek 15:00-17:00
Sobota-neděle, státní svátky 14:00-16:00

 

 

 

 

Rychlé odkazy