Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Neurologie

     img_8166.jpg   img_8176.jpg

 

Kde nás najdete

Přízemí budovy B (mapa areálu nemocnice)

 

Kontaktujte nás

Primář oddělení: MUDr. Dalibor Berka

E-mail: dalibor.berka@nem-km.cz

Tel.: (+420) 573 322 365

07berka.jpg
Vrchní sestra: Hana Trlicová

E-mail: hana.trlicova@nem-km.cz

Tel.: (+420) 573 322 464

 
Oddělení neurologie

E-mail: neurologie@nem-km.cz

Tel.: (+420) 573 322 276

Elektrofyziologická laboratoř

Tel.: (+420) 573 322 458

 

icon_round_struktura.png icon_round_informace.png icon_round_personal.png

Struktura

 Informace

 

  

 

Personál

 

Charakteristika oddělení

 • Neurologické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči o neurologicky nemocné, provádí většinu elektrofyziologických vyšetřovacích metod (jediné akreditované pracoviště pro bývalý okres Kroměříž), včetně aplikace botulotoxinu z neurologických indikací, nadstandartní úrovně dosahuje neurosonologická diagnostika.

 • Nejčastější diagnózy léčené na neurologickém oddělení Kroměřížské nemocnice:
  1. Cévní mozkové příhody u pacientů, kde není indikace k péči KCC nebo IC.
     Spolupracujeme s KCC FN Olomouc a IC KN Zlín a IC Uherskohradištské nemocnice.
     V případě SAK spolupracujeme z NCH klinikou FN Brno.
  2. Vertebrogenní onemocnění, lumboischiadické syndromy, cervikobrachialní syndromy, spondylodiscitídy, atd.; došetření ložiskových změn páteře na CT nebo MR přístroji, analgetická a rehabilitační léčba.
     V případě akutní NCH intervence spolupracujeme intenzivně s NCH KNTB Zlín.
  3. Záchvatovité onemocnění – epilepsie, migrény atd.
  4. Nádorové onemocnění CNS s diagnostikou CT, MR ve spolupráci s NCH pracovišti KNTB Zlín, FN Brno, FN Olomouc, UVN FN Praha Střešovice, FN Královské Vinohrady Praha a pracoviště Lexellova gama nože nemocnice Na Homolce Praha.
  5. Polyneuropatie, neuritídy různé etiologie k diagnostice a léčbě.
  6. Demyelinizační onemocnění CNS k došetření a léčbě akutní ataky ve spolupráci se RS centrem KNTB Zlín, FN Olomouc, FN Brno.

 • V rámci nemocnice je pro neurologicky nemocné 24 hodin denně dostupná neuroradiologická (CT a MR) laboratorní diagnostika a nezbytná konziliární služba umožňující nejmodernější léčbu neurologicky nemocných, včetně moderní léčby cévních mozkových příhod trombolýzou (ve spolupráci s Iktovým centrem Krajské nemocnice T. Bati, a. s.).

 • Ve spolupráci s rehabilitačním oddělením je zajištěna rehabilitační léčba u lůžka i ambulantní rehabilitace. V pracovní dny probíhá fyzioterapie a ergoterapie pacientů u lůžka. V přístavbě budovy B byla vybudována cvičebna pro mobilní pacienty. Fyzioterapeutka má k dispozici fyzioterapeutické pomůcky, které příspívají k aktivizaci a odborné terapii. V oblasti fyzikální léčby používáme  přístroj VAS 07, je to elektroterapeutický přístroj na bázi magnetu a pulzních proudů. Nově máme k dispozici motomed   pro rehabilitaci pacientů po CMP, M. Parkinson a různých etiologií paraparéz dolních končetin a paréz horních končetin.

 • V případě nutnosti neurochirurgické léčby spolupracujeme s  neurochirurgickými pracovišti (NCH KNTB, a. s. Zlín, FN Olomouc, FN Brno-Bohunice, FN UsA v Brně, Nemocnice Na Homolce v Praze, ÚVN Praha-Střešovice).
 • Lůžková část neurologického oddělení o 20 lůžkách se nachází v nově rekonstruované části nemocnice. Nové oddělení bylo zprovozněno v roce 2000.

 • Pokoje jsou 2 až 4lůžkové s vlastním  hygienickým zařízením, k dispozici je nadstandartně vybavený jednolůžkový pokoj. Součástí oddělení je 4lůžkový pokoj zvýšené péče s možností kontinuálního monitorování základních vitálních parametrů určený především k péči o pacienty s cévními mozkovými příhodami.

 

Rychlé odkazy