Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Historie Neurologie

Neurologické oddělení bylo zřízeno na počátku roku 1954, od roku 1960 však sídlilo mimo areál nemocnice, a sice na Malém valu. První primářem se stal MUDr. Arnošt Kramář, jeho nástupcem pak v roce 1970 MUDR. Milan Šiler. V tuto dobu již bylo oddělení umístěno v areálu nemocnice v současné budově A. Pod jeho vedením byla neurologie vybavena tak, aby nemocniční prostředí co nejpříznivěji podporovalo účinky léčebných zákroků. Pravidelně zde byly pro nemocnici pořádány například výstavy předních kroměřížských výtvarníků, které byly spojeny s besedami autorů.

Od roku 1995 vedla oddělení primářka MUDr. Jarmila Železná, po ní do funkce primáře nastoupil v roce 1999 MUDr. Jan Bartoník, který tuto funkci vykonával do února 2013. V současné době je primářem MUDr. Dalibor Berka.

Mimo významného pokroku v léčebných postupech zaznamenala neurologie také změny ve svém rozvoji. Na podzim roku 1999 byla lůžková část neurologického oddělení, která už tehdy čítalo třicet lůžek, přestěhována z budovy A do zrekonstruované budovy B, kde sídlí dodnes. V současné době jsou na oddělení dvou až čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je jednolůžkový nadstandardní pokoj.  Součástí oddělení je také pokoj zvýšené péče s možností kontinuálního monitorování základních vitálních parametrů. Neurologické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči o neurologicky nemocné. Konziliární služba, která je k dispozici 24 hodin denně, umožňuje nejmodernější léčbu neurologicky nemocných včetně moderní léčby mozkových příhod.

Součástí neurologického oddělení jsou dvě ambulance, protizáchvatová poradna,   EEG a EMG laboratoř, neurosonologické pracoviště, viz struktura.

 

Rychlé odkazy