Napište nám Facebook Nahoru

CT (počítačová tomografie)

 

CT vyšetření  je diagnostická metoda využívající rentgenové (ionizační) záření. Obdržené dávky ionizujícího záření jsou oproti přírodnímu pozadí relativně vysoké - proto je nutné, aby odesílající lékař řádně zvážil indikaci k tomuto vyšetření. Diagnostický přínos vyšetření musí převažovat nad jeho radiačním rizikem, na druhou stranu  v mnoha indikacích je CT suverénní vyšetřovací metoda bez srovnatelné alternativy.

Jsme jediné CT pracoviště na Kroměřížsku.

 CT pracoviště funguje v Kroměřížské nemocnici nepřetržitě od r. 1997, máme již celkem třetí CT přístroj – od 11/2015 nový moderní 64-řadý přístroj  GE Optima 660 (vyšetřujeme nyní
v izotropním prostředí se šíří vrstev 0.625 mm, čas trvání jedné vyšetřovací sekvence se
v současnosti pohybuje typicky od 3-8 sekund (s vyjímkou angiografie dolních končetin), pokročilé aplikace umožňují modulaci dávky se  snížením radiační zátěže a následnou iterativní rekonstrukci obrazu – ASIR).

Dostupnost CT vyšetření je po celých 24 hodin včetně víkendů a státních svátků, pracovní doba
 7.-15.30hod a dále  od 15.30 do 7.00 jako ústavní pohotovostní služba pro akutní vyšetření.
 
CT vyšetření  se provádí u hospitalizovaných pacientů nebo u pacientů přicházejících k vyšetření ambulantně po předchozím objednaní tj. v předem dohodnutý den a hodinu.

Objednávání pacientů provádí po bedlivém zvážení ošetřující lékař nemocničního oddělení, který vyšetření požaduje, nebo ambulantní lékař – specialista.
 
Telefonní číslo pro objednání CT vyšetření je   v době  7.00-14.30 hod   (+420) 573 322 447
                                                                                             14.30 a později   (+420) 573 322 300

 

 

Rychlé odkazy