Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Porodní sály mají nové přístroje na monitoraci ozev, maminky už nemusí ležet

Větší pohodlí a zejména volnost pohybu přináší novinka, kterou nabízí nastávajícím maminkám Gynekologicko-porodnické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. Tou je bezdrátový kardiotokograf, který slouží k monitoraci srdeční frekvence nenarozeného miminka a děložní a srdeční činnosti maminky.

 

Zatímco obvykle musí maminka při natáčení takzvaných ozev ležet na zádech či boku, s bezdrátovým přístrojem se může volně pohybovat.

 

ktg_s.jpg


„Je to skvělá možnost, jak můžeme maminku i miminko během porodu monitorovat, a zároveň se rodička nemusí tolik omezovat, což je jistě mnohem více komfortní. Ne každá maminka zvládne během kontrakcí ležet a ani jí to nemusí být pohodlné,“ doplnil primář oddělení Lukáš Vacula.


Mimo nového vybavení získávají porodní sály také novou podobu. Už více než měsíc prochází oddělení rozsáhlou rekonstrukcí, na jejímž konci budou na maminky čekat porodní pokoje co nejvíce připomínající rodinné prostředí. Porodní oddělení však i během oprav funguje naplno, porodní pokoje jsou přestěhovány na oddělení šestinedělí, kde na maminky čeká veškerý komfort, na který jsou zvyklé. Provoz je od stavební části zcela oddělen a nic tak maminkám pobyt v porodnici nenarušuje.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy