Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Hasiči z Morkovic přinesli dětem hračky

Plyšová zvířátka, stavebnice, knihy, ale třeba i kočárek nebo playstation. To vše letos nadělil dětem kroměřížského Klokánku a dětského oddělení Kroměřížské nemocnice předčasně Ježíšek. Jednotka dobrovolných hasičů z Morkovic se i letos rozhodla potěšit děti, které nemohou strávit Vánoce s rodinou.

Nejprve se vydali potěšit děti na dětské oddělení nemocnice v Kroměříži. „Loni jsme dárky nesli jen do Klokánku. Protože se jich však vybralo hodně, rozhodli jsme se potěšit i další děti,“ řekl velitel jednotky dobrovolných hasičů v Morkovicích Martin Koutňák.

Do sbírky hraček se zapojily celé Morkovice. „Přidali se skutečně všichni. Kromě jiného bychom chtěli poděkovat Základní škole v Morkovicích, která vysbírala dva velké pytle plyšáků,“ podotkl hasič.

Hraček bylo plné hasičské auto. „Nedokážu říct, kolik hraček se celkem vybralo. Byly jich stovky. Jen plyšáků bylo devět pytlů. Donesli jsme také kočárky, knížky, stavebnice a dokonce i playstation,“ vypočítával Koutňák.

Příští rok by rádi potěšili děti i v dalších zařízeních. „Pokud tato myšlenka obyvatele osloví a sejde se nám hraček ještě více, chtěli bychom je pak donést nejenom do kroměřížského Klokánku a nemocnice, ale také do jiných zařízení v regionu,“ dodal dobrovolný hasič z Morkovic na Kroměřížsku Martin Koutňák.

Nejen děti, ale i samotní hasiči měli z rozdávání velkou radost. Natěšené děti v klokánku si pro ně totiž připravily také malé dárečky. „Děti pro hasiče nakreslily obrázky s hasičskou tématikou, zvířátky a také hasičským autem. Už se nemohly dočkat, až jim je předají,“ řekla jedna z týdenních tet Hana Adámková.

Z hraček si vybral jak téměř dvouletý Mariánek, tak i šestnáctiletý Radek. „Děti jsou za každé hračky vděčné. Nejvděčnější hračky jsou různé panenky, stavebnice, kočárky. Ty velcí mají zase radost z her, knih a taky je velmi potěšil playstation,“ dodala teta Hana Adámková.

Fotogalerie – předávání hraček

Autor: Kroměřížský deník (www.kromerizsky.denik.cz)

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy