Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

V Kroměřížské nemocnici se uskutečnila výjimečná operace lokte

Novou operační metodu zavedlo do svého portfolia Chirurgické oddělení Kroměřížské nemocnice. Vůbec poprvé tady lékaři implantovali pacientce totální náhradu hlavice vřetenní kosti v lokti. Podobných operací se přitom v rámci České republiky provádí jen několik ročně.


K operaci byla indikována pacientka po těžkém poranění obou loktů, kdy jeden z nich by bez této unikátní operace zůstal zcela nehybný.


„Klasická rekonstrukce zlomeniny, která se běžně využívá, nebyla v tomto případě možná. Proto jsme se rozhodli pro využití implantátu, který dokáže zcela nahradit roztříštěnou část kloubu,“ uvedl lékař David Prchal, který operaci vedl.


Díky tomuto kroku bude moci pacientka v brzké době moci ruku plně využívat, aniž by ji dřívější zranění do budoucna jakkoli omezovalo.


„Už několik dní po operaci začala pacientka rehabilitovat, což nám ukazuje skvělý výsledek. Díky náhradě kloubu bude její ruka fungovat zcela bez omezení,“ konstatoval Prchal.


Během roku se zpravidla objeví několik pacientů, kdy není možné kvůli devastujícímu zranění uskutečnit obvyklou rekonstrukci zlomené kosti.


„Dosud byli pacienti odesíláni do větších center, což nebude nyní třeba. Budeme schopni je ošetřit i na našem oddělení, a to právě s použitím cementovaného implantátu, který je nejmodernější metodou řešení tohoto problému,“ dodal Prchal.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy