Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Porodní sály čeká rozsáhlá rekonstrukce

Velké změny čekají v tomto roce Gynekologicko-porodnické oddělení Kroměřížské nemocnice. V létě bude zahájena celková rekonstrukce porodních sálů, která se svým rozsahem stane největší investiční akcí tohoto roku.


Cílem rekonstrukce bude vybudování moderních porodních sálů, které budou svou skladbou evokovat domácí prostředí.


„Již dnes v naší porodnici maximálně podporujeme přirozený porod a máme maximální snahu ženám co nejvíce evokovat domácí prostředí, zajistit vysokou míru individualizace a soukromí při porodu. A věříme, že jakmile bude rekonstrukce hotová, komfort připomínající domácí prostředí bude ještě větší,“ uvedl primář oddělení Lukáš Vacula.


Do rozsáhlých stavebních prací, které potrvají přibližně pět měsíců, bude nemocnice investovat asi 12 milionů korun. V rámci projektu získá porodnice tři oddělené porodní boxy s komplexním zázemím pro maminku a její doprovod.


„Přípravy trvaly dlouho a věřím, že výsledek bude stát za to. Po přestavbě zde vzniknou porodní pokoje hotelového typu s koupelnami, v jednom z těchto pokojů bude vana splňující podmínky pro porod do vody. Veškeré medicínské vybavení by mělo být ukryto za dveřmi vestavěného nábytku tak, aby nepůsobilo rušivě. Našim cílem je, aby se zde budoucí maminky cítily více jako doma či na dovolené v hotelu, než aby měly pocit, že jsou ve zdravotnickém zařízení,“ doplnil Vacula s tím, že je přesvědčený, že po rekonstrukci porodnice nabídne ženám komfortní prostředí a přístup k porodu, na které budou rády vzpomínat.


„Věřím, že zaujmeme i klientky z Olomouckého a Jihomoravského kraje a počty porodů se budou navyšovat,“ uzavřel Vacula.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy