Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Dětské oddělení finančně pomohlo ostrovu zasaženému těžkým cyklonem

Pomoci smrtícím cyklonem zasaženému ostrovu Sumba ve východní Indonésii se rozhodl personál Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. Kolektiv mezi sebou uspořádal sbírku, v rámci níž vybral dva tisíce korun. Za tuto částku byly následně z ostatních částí země zakoupeny potraviny a převezeny do zničené oblasti, kde se o ně podělil domorodý lid.

 

S celým nápadem přišla Holešovanka Iveta Šnircová Dvořáková, která turistikou nepolíbenou východní část Indonésie miluje a již mnoho let je s tamními obyvateli v kontaktu. Aby jim nyní co nejvíce pomohla, oslovila své přátele na sociálních sítích s prosbou o pomoc.

 

Tu vyslyšel také personál dětského oddělení, který na pomoc obyvatelům této části Indonésie zaslal dva tisíce korun, což je na tamní poměry vysoká částka. Mimo jiné se za ni dá postavit například menší obytná chýše.

 

„Ten nápad nás okamžitě nadchl, takže jsme se domluvili, že mezi sebou uspořádáme sbírku, abychom také mohli pomoci,“ uvedla vrchní sestra oddělení Ivana Dvořáková s tím, že za vybrané peníze posléze koordinátorka pomoci nakoupila mimo jiné vejce, rýži, těstoviny, olej či pitnou vodu.

 

„Celkem se nám prostřednictvím videohovorů podařilo za peníze od dárců pořídit od místních producentů asi dva tisíce kilogramů potravin. Poté se mi podařilo s místní vládou vyjednat, aby tuto pomoc transportovali do zatopených a zcela zničených oblastí,“ podotkla koordinátorka.

 

indonesie_1.jpeg

 

Více fotografii a video naleznete na Facebooku Kroměřížské nemocnice

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy