Urologické oddělení uspělo s projektem, bude školit záchranáře a sestry
Velký úspěch zaznamenalo v uplynulých dnech Urologické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. Po mnohaměsíční přípravě byla ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Kroměříž, a to zejména s Mgr. Lucii Skácelíkovou, získána akreditace od Ministerstva zdravotnictví České republiky pro certifikovaný kurz Katetrizace močového měchýře u mužů.
Projekt pomůže absolventům zvýšit jejich profesní odbornost s navýšením kompetencí. Získání dovednosti je významným prvkem pro podporu kontinuity péče.
„Zdravotníci z řad všeobecných sester a záchranářů, kteří úspěšně ukončí kurz, budou moci na základě indikace lékaře zavádět močový katetr u mužů. Aktuálně mohou tento výkon provádět pouze lékaři a všeobecné sestry se specializací,“ vysvětlila vrchní sestra urologie Pavla Drábková.
Nový certifikovaný kurz bude zahájen v letních měsících na Střední zdravotnické škole Kroměříž. Praktická výuka bude probíhat na urologickém oddělení Kroměřížské nemocnice, z jehož řad budou také zkušení a erudovaní lektoři.