Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Oddělení Kroměřížské nemocnice podporují zlínskou ZOO

Obrovská vlna solidarity se zlínskou zoologickou zahradou se zvedla napříč odděleními Kroměřížské nemocnice a.s. Mnohá z nich se rozhodla, že organizaci v této nelehké době finančně podpoří a uspořádala mezi sebou finanční sbírky.

 

Adoptivními rodiči surikaty a lva se na jeden víkend stalo například ortopedické oddělení, v rámci něhož přispěl na pomoc ZOO celý personál. Stejnou myšlenku současně zrealizoval také sesterský a pomocný personál dětského oddělení, který za částku 3 500 Kč adoptoval zvířat sedm.

 

„U nás začaly adopce nejprve individuální cestou, kdy jsme se s kolegy a kolegyněmi nezávisle na sobě stali rodiči lva, kiviho, lenochoda, vydry, papouška, žirafy, surikaty a pandy. Poté už jsme jako kolektiv urologie adoptovali slona, a nyní vybíráme peníze na pomoc dalšímu zvířeti,“ vyjmenovala vrchní sestra urologie Pavla Drábková.

 

Ne všechna oddělení se však rozhodla zlínskou ZOO podpořit formou adopce. Například Transfuzní a hematologické oddělení mezi sebou vybralo více než 2 000 Kč, které posléze poslalo na účet ZOO jako dar. Stejný nápad měl poté i kolektiv Hemodialyzačního střediska, který mezi sebou vybral neuvěřitelných 11 500 Kč.

 

„Peníze jsme zaslali na účet zoologické zahrady s tím, aby s nimi naložili podle potřeby,“ doplnila staniční sestra Miroslava Gregorová.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy