Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice získala respirátory od společnosti SPUR

Zástupce společnosti SPUR předal ve středu 31. března Kroměřížské nemocnici první část nano respirátorů vyrobených na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda. Nanovlákenné respirátory třídy FFP2 darovala firma dle svého slibu zdravotníkům v první linii. Celkově již SPUR poskytl zdarma potřebným přes 250 tisíc respirátorů.

 

Kroměřížská nemocnice je prvním zdravotnickým zařízením, kam v těchto dnech směřují nano respirátory SPURTEX® V100 FFP2 NR z tchaj-wanské linky. Jejím zdravotnickým pracovníkům předala společnost SPUR zdarma 5 400 kusů těchto respirátorů.

 

„Považujeme za klíčové, aby právě lékaři a další zdravotničtí pracovníci byli vybaveni kvalitními nano respirátory, které jim zajistí spolehlivou ochranu před koronavirem,“ uvedl Petr Jumar, obchodní zástupce společnosti SPUR, a dodal, že nemocnice mají zpravidla svázané ruce z důvodu zákona o veřejných zakázkách.

 

Nedaří se jim tak dosáhnout na odpovídající osobní ochranné pomůcky, protože se při nákupu zohledňuje cena před kvalitou. Z tohoto důvodu se také SPUR zavázal při převzetí linky věnovat zdarma část produkce z linky právě zdravotníkům do první linie.

 

„Jsme opravdu velmi rádi, že se společnost Spur rozhodla naši nemocnici podpořit. Respirátory se v celém provozu nemocnice používají denně ve velkém objemu a každá taková pomoc je pro nás důležitá. Moc za ni děkujeme,“ uvedla předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová.

 

Nanorespirátory z tchaj-wanské linky budou v průběhu dalších týdnů předány i nemocnicím v Jihlavě, Novém Městě na Moravě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči, do společnosti Krajská zdravotní, a.s. sdružující nemocnice Ústeckého kraje a dalších nemocnic.

 

„Celkově nyní poskytneme do těchto zdravotnických zařízení na 40 tisíc ks nanorespirátorů. Evidujeme však požadavky ze strany dalších moravských a českých nemocnic, které budeme postupně také zásobovat,“ přislíbil obchodní manažer značky SPURTEX® David Pospíšil.

 

Linka s měsíční kapacitou až 1 milionů kusů respirátorů, která je v majetku státního podniku Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p., byla ve Zlíně uvedena do provozu 11. března 2021. Jedná se o technicky nejdokonalejší zařízení, které má společnost SPUR nyní k dispozici. V současné době provozuje firma 7 linek s celkovou kapacitou přesahující 5 milionů kusů nanorespirátorů za měsíc.

Od zahájení výroby nanorespirátorů daroval SPUR již přes 250 tisíc kusů, včetně daru Statutárnímu městu Zlín, Zlínskému kraji, Naději, Armádě spásy, Dobrému andělu a dalším nadacím a charitativními organizacím.

 

Společnost SPUR, a.s. se sídlem ve Zlíně je tradiční rodinná firma, která se zabývá výrobou plastových výrobků již 29 let. Moderní a prosperující společnost vyrostla na základech Zlínského výzkumného ústavu založeného v roce 1934 firmou Baťa. Při výrobě vychází z vlastních výzkumně vývojových aktivit, které odrážejí aktuální trendy a požadavky současného trhu. Od počátku března 2020 zahájila výrobu osobních ochranných pomůcek z vlastní nanotextilie SPURTEX®. SPUR zaměstnává 245 pracovníků.

 

Tisková zpráva společnosti SPUR, a.s.

Foto: Kroměřížská nemocnice a.s.

 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy