Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Porodní asistentky Kroměřížské nemocnice podpořily Ponožkovou výzvu

Do takzvané Ponožkové výzvy se letos zapojily také porodní asistentky Kroměřížské nemocnice a.s. Událost je každoroční připomínkou lidské jedinečnosti v rámci Světového dne Downova syndromu, který připadá na 21. březen.

 

„Chtěly jsme tak projevit solidaritu a podporu dětí s Downovým syndromem a jejich rodinám,“ osvětlila vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Klára Čečatková, která zároveň vyzvala veřejnost, aby se ke kolektivu porodnického oddělení připojila také, a aby si lidé ideálně v neděli oblékli na každou nohu jinou ponožku. Právě rozdílné ponožky na levé a pravé noze jsou symbolem tohoto dne.

 

21. březen jako Světový den Downova syndromu je symbolickým datem, které odkazuje na podstatu této geneticky podmíněné anomálie - trizomie 21. chromozomu. Proto se slaví právě 21. den 3. měsíce. Světový den Downova syndromu je příležitostí pro několik milionů osob s Downovým syndromem, pro jejich rodiny, blízké a přátele po celém světě poukázat na pozitivní i problematické aspekty, které s sebou přináší život s chromozomem navíc.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy