Kroměřížská porodnice se těší z nárůstu počtu rodiček

Porodnice Kroměřížské nemocnice a.s. zaznamenala v letošním roce nárůst počtu porodů. Pokračuje tak pozitivní trend posledních let, ke kterému mohla přispět také nepříznivá epidemiologická situace, která sužuje celou republiku již více než rok a lidé tráví většinu času doma.

„Zatímco do poloviny března loňského roku u nás proběhlo 127 porodů, za stejné období roku letošního to bylo 142 porodů. Za dva a půl měsíce tedy evidujeme nárůst o 16 porodů,“ uvedla vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Klára Čečatková.

Mezi narozenými dětmi vedou děvčátka a nouze není ani o zajímavá jména. Mezi holčičkami narozenými v Kroměřížské nemocnici se objevila od začátku roku například Anabela, Eliss, Zora či Johanka, u chlapců zdravotníci zaznamenali méně frekventovaná jména jako Viliam, Broněk nebo Hynek. Za rok 2020 se v kroměřížské porodnici narodilo celkem 646 miminek při 644 porodech, nejmenší chlapeček se narodil s váhou 1220 gramů, největší pak vážil 5230 gramů.