Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice získala 6 nových monitorů dechu

Novorozenecké oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. získalo ve čtvrtek od Nadace Křižovatka 6 zcela nových monitorů dechu. Vybavení, které nemocnice získala díky finančnímu daru kroměřížské společnosti PLASTIKA a soukromé dárkyně Renátě Uličníkové, předala na oddělení ředitelka nadace Štěpánka Pokorníková.

 

Nadace Křižovatka monitory dechu přivezla do Kroměřížské nemocnice již několikrát, a to v rámci projektu Maminko, dýchám. Jeho cílem je vybavit monitorem dechu každou postýlku zejména na novorozeneckých a standardních či JIP dětských odděleních. Součástí projektu je také umožnit rodičům, aby si monitor dechu zapůjčili domů.

 

Zařízení totiž velmi citelně pomáhá v rámci prevence Syndromu náhlého úmrtí kojenců, kterým jsou ohroženy děti do 1 roku. Monitor hlídá nejen případnou zástavu dechu, ale také jeho nepravidelnosti či takzvaná apnoe. Pokud k některé z této situací dojde, systém okamžitě spustí alarm, díky kterému je možné poskytnout děťátku okamžitou pomoc. A Nadace Křižovatka se snaží povědomí veřejnosti o tomto vážném problému, který může postihnout každé miminko, neustále zvyšovat.

 

„Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme organizace a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto přístrojů v sedmdesáti nemocnicích v celé České republice,“ popsala ředitelka nadace Štěpánka Pokorníková.

 

Monitor dechu si mohou rodiče domů zapůjčit také z Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice, které je možné kontaktovat na telefonním čísle 573 322 265.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy