Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice zakoupila díky nadačnímu fondu pomůcky pro operace prostaty a ledvin

Příspěvek ve výši 200 tisíc korun na zakoupení jednorázových nástrojů pro hybridní koagulaci získala od Nadačního fondu Muži proti rakovině Kroměřížská nemocnice a.s. Díky této technologii získali operatéři širší pole působnosti zejména při laparoskopických operacích při řešení zhoubných onemocnění prostaty a ledvin. Také pro pacienta přináší tato technologie benefity, a to v podobě minimálního poškození tkání a krevních ztrát v průběhu operace.

 

„Díky příspěvku nadačního fondu bylo do Kroměřížské nemocnice zakoupeno 25 kusů těchto specializovaných nástrojů, které byly okamžitě v rámci operativy využívány. Takzvaná technologie harmonického skalpelu a koagulace vessel sealing byla v roce 2020 použita u 16 laparoskopických i otevřených operací nádorových onemocnění,“ uvedla předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová. Zbývající množství lékaři využijí v letošním roce.

 

Technologie hybridní koagulace je využívána v průběhu laparoskopických i otevřených operací u zhoubných nádorů prostaty a ledvin. Mimo jiné umožňuje šetřící přístup k tkáním, bezpečnou a rychlou preparaci tkání, zástavu krvácení a snižuje ztráty krve.

 

img_5429.jpg img_5440.jpgimg_5459.jpg

5134_nadacni_fond_color.png

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy