Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížské nemocnici se podařilo v roce 2020 zvýšit počet odběrů krve i krevní plazmy

Hematologicko-transfuznímu oddělení Kroměřížské nemocnice (HTO) se podařilo v roce 2020 uskutečnit celkem 3 412 odběrů krve, což bylo o 38 více než v roce předchozím. Nárůst zaznamenalo i v počtu odběrů plazmy. Zatímco v roce 2019 šlo o 1074 dárců, v loňském roce jich bylo hned 1 137.

 

Navyšovat čísla se kroměřížskému HTO podařilo navzdory komplikacím a omezením, která vyvolala celosvětová pandemie koronaviru. „Její negativní důsledky jsme naštěstí nepocítili. Dobrovolní dárci krve k nám chodili ve vysokém počtu a dodržovali epidemiologická opatření, která jsme na našem oddělení přijali. Za jejich přízeň a disciplínu jim patří obrovský dík,“ vzkázala Eva Zdráhalová, primářka HTO Kroměřížské nemocnice.

 

V loňském roce přivítalo hematologicko-transfuzní oddělení 134 prvodárců, což lze vzhledem k situaci hodnotit jednoznačně kladně. Nemocnici v tomto ohledu pomohla i spolupráce s kroměřížskou radnici, která v listopadu a prosinci pomohla s jejich náborem. „Konkrétně pan místostarosta Karel Holík účinně propagoval dobrovolné dárcovství krve mezi místními sportovci. Díky jeho aktivitě a nasazení k nám přicházeli v posledních týdnech roku vždy ve čtvrtek čtyři noví prvodárci. Byli jsme za to rádi, je v našem zájmu mít co nejvíce dárců krve,“ konstatovala Eva Zdráhalová.

 

Propagaci dárcovství krve se Kroměřížská nemocnice věnuje dlouhodobě. Například v roce 2019 zrealizovala velkou náborovou akci zaměřenou na prvodárce, díky které se do registru zapsalo 178 nováčků. V těchto aktivitách bude pokračovat i letos.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy