Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Prvním letošním novorozencem v nemocnicích Zlínského kraje je Ela narozená v Kroměříži

Prvním dítětem roku 2021 narozeným v nemocnicích Zlínského kraje je děvčátko Ela. Přišla na svět 2 hodiny a 5 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Kroměřížské nemocnice. Při porodu vážila 3360 gramů a měřila 48 centimetrů. Její maminka Kristýna Šumberová je ze Zdounek na Kroměřížsku. V kroměřížské porodnici se od půlnoci do osmé hodiny večerní narodily celkem tři děti, ve všech případech děvčátka.


V Uherskohradišťské nemocnici je letos prvním dítětem chlapec Václav, který se narodil přesně ve 4 hodiny ráno, při porodu vážil 3300 gramů a měřil 50 centimetrů. Jeho maminka Marcela Procházková je z Tvarožné Lhoty. Do sedmé hodiny ranní tam přišly na svět celkem dvě děti, v obou případech chlapci.

 

V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně na prvního letošního novorozence čekali až do odpoledních hodin. Chlapec Jakub přišel na svět v 16 hodin a 5 minut, při porodu vážil 3800 gramů a narodil se mamince Miroslavě a tatínkovi Jakubovi Knotkovým z Otrokovic.

 

Ve Vsetínské nemocnici se prvního novorozence zřejmě dočkají až v dalších lednových dnech, na Nový rok až do osmé hodiny večerní nepřišlo v porodnici ve Vsetíně na svět žádné dítě a v průběhu této doby nebyla ani přijata žádná maminka k porodu.

 

V loňském roce provedli zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje celkem 5097 porodů, počet porodů tedy ve srovnání s rokem 2019 vzrostl o 47. Do statistik je v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně za rok 2020 zapsáno celkem 2160 porodů, tedy o 84 více než v přechozím roce. V Uherskohradišťské nemocnici provedli loni 1502 porodů, což je ve srovnání s předchozím rokem o 29 porodů více. Ve Vsetínské nemocnici zaznamenali za loňský rok 791 porodů, jejich počet meziročně o 73 porodů poklesl. V Kroměřížské nemocnici provedli loni 644 porodů, o pět porodů více než v roce předchozím.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy