Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Počty pacientů znovu rostou, nemocnice v kraji raději zastavily rušení covidových stanic

Počty covid pozitivních pacientů ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje v těchto dnech znovu mírně rostou. Za poslední týden jich na covidových stanicích přibyly bezmála čtyři desítky, aktuálně je na standardních lůžkách s kyslíkem hospitalizováno 217 pacientů a dalších 37 pacientů s koronavirem potřebuje intenzivní péči. Zlínský kraj se navíc znovu posouvá na přední pozice v počtu nových případů koronaviru. Nemocnice Zlínského kraje zastavily transformaci covidových lůžek zpět na necovidová a žádné další rušené covidových stanic v nejbližší době neplánují.

 

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně v posledních týdnech postupně zrušila tři covidové stanice se standardními lůžky z původních osmi, počet vyčleněných covidových lůžek pro standardní péči se tak snížil z 222 na 131. „Do Vánoc jsme měli v plánu znovu převést do necovidového režimu i lůžkovou stanici na ortopedii, ale tento plán nyní padá. Situace ve Zlínském kraji se zhoršuje, počty covidových pacientů od minulého pátku znovu rostou. V Uherskohradišťské nemocnici jsme po poklesu přijímali do standardní covidové péče pacienty znovu jen na infekční oddělení, ale vydrželo to jen pár dní. Od začátku týdne bylo nutné opět spustit příjmy také na pozastavené covidové stanici na oddělení ošetřovatelské péče,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

 

Podle jeho slov je nyní nezbytné apelovat na obyvatele Zlínského kraje, aby příliš nepodléhali předvánoční náladě a stále dodržovali platná epidemiologická opatření. „Vím, že je to těžké a každý už se těší na Vánoce a na oslavy příchodu Nového roku, ale opravdu si nemůžeme dovolit riskovat. Je důležité, abychom byli ohleduplní a zbytečně nezvyšovali riziko šíření koronaviru. Zkusme dělat všechno proto, aby se počty nových pacientů vyžadujících hospitalizaci znovu razantně nezvyšovaly, jako tomu bylo v říjnu a na začátku listopadu. Naši zdravotníci už jsou unavení a rádi bychom jim také dopřáli hezké svátky,“ dodal Radomír Maráček.

 

Od začátku letošního března už bylo v nemocnicích založených Zlínským kraje hospitalizováno bezmála 2300 pacientů s koronavirem, 1612 z nich se vyléčilo a 411 zemřelo.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy