Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Dnes začalo testování učitelů, antigenní testy absolvovalo první den jedenáct zájemců

První zájemci z řad pedagogů dnes mohli zdarma absolvovat antigenní testy na koronavirus. K řadě odběrových míst, která testování po celé České republice nabízeji, patří i Kroměřížská nemocnice. Učitelé se tam mohou přijít otestovat každý všední den v době od 12 do 15 hodin. První den tuto možnost využilo celkem 11 pedagogů, všichni odcházeli s negativním výsledkem. Antigenní testování probíhá v Kroměřížské nemocnici výtěrem z nosohltanu, výsledek se dnes testovaní dozvěděli většinou do deseti minut od odběru.

 

Do Kroměřížské nemocnice se v pátek přišel nechat otestovat i šestadvacetiletý Štefan Tokár, který vyučuje hru na zobcovou flétnu na kroměřížské konzervatoři. „Nepociťuji žádné příznaky koronavirové infekce, nemocný nejsem, ale chci si být jistý, že neohrožuji své studenty. Zároveň také hodně cestuji mezi Kroměříží, kde pracuji, Vídní, kde dokončuji magisterské studium, a slovenským Kolárovem blízko Komárna, kde mám rodinu a odkud pocházím. Chci být připravený, kdyby ode mě při přejíždění do Rakouska či na Slovensko někde vyžadovali test,“ vysvětlil mladý pedagog.

 

V Kroměříži učí prvním rokem, své studenty tak osobně viděl pouze pár týdnů. „Výuka hudby přes počítač není snadná, studenti většinou pošlou nahrávky a pedagog je pak okomentuje. Byla to velká výzva a museli jsme být opravdu kreativní. V současné době už ale výuka probíhá napůl online a napůl prezenčně a od pondělí už se vyučování znovu rozjíždí,“ dodal mladý pedagog.

 

Antigenní testování pedagogů bude probíhat až do 18. prosince, od tohoto data pak budou testy zdarma dostupné také pro zájemce z řad široké veřejnosti. Vždy je ale nutné se objednat pomocí rezervačního systému. Bez objednání Kroměřížská nemocnice i nadále provádí odběry vzorků na laboratorní testování metodou PCR. Lidem odeslaným k odběru lékařem, ale i samoplátcům je k dispozici odběrové místo v areálu nemocnice a také odběry systémem "drive thru" přímo přes okénko automobilu na kroměřížském Výstavišti Floria. 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy