Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Novinky povedou ke zlepšování ekonomické kondice

Několik významných změn realizuje v těchto dnech Kroměřížská nemocnice a.s.. Jejich cílem je snížení režijních a investičních nákladů tak, aby se zařízení postupně dostávalo do lepší ekonomické kondice. V rámci obslužných provozů došlo k poslednímu červenci ke změně v oblasti praní prádla, které je nyní zajištěno dodavatelsky. „Aktuálně připravujeme výběrové řízení na komplexní servis prádla,“ podotkla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice a.s..

V souvislosti s efektivním nastavováním provozu se optimalizoval také stravovací provoz, který se přizpůsobuje počtu obsazených akutních lůžek. „Hledají se úspory v provozu tak, aby byla co nejefektivněji využita
nově zainvestovaná kapacita stravovacího provozu. Představenstvo nemocnice však důrazně vyvrací spekulace o uzavření kuchyně,“ upozornila Mergenthalová.

Zřejmě nejzásadnější novinkou v Kroměřížské nemocnici je právě probíhající rekonstrukce tepelného hospodářství, díky níž nemocnice získá přímo v areálu novou kotelnu s novými rozvody do všech budov.

Několik změn se týká také zdravotnických oborů. Novým primářem ARO se k 1. červenci stal MUDr. Ivo Schindler, který na pozici nahradil MUDr. Lenku Mergenthalovou, MBA, předsedu představenstva nemocnice. Ta se chce plně věnovat působení ve statutárním orgánu.

K 1. srpnu pak byla jmenována etická komise v novém složení. „Další změna nastala 20. srpna, kdy se vedení Kroměřížské nemocnice a. s. dohodlo s MUDr. Tomášem Třasoněm na okamžitém ukončení pracovního poměru. Ordinaci klinické onkologie převzaly klinické onkoložky MUDr. Kristýna Divišová a MUDr. Barbora Dolečková, které v měsíci září ordinují ve stanovených dvou dnech v týdnu, od října pak bude ordinace v provozu denně,“ vysvětlila Mergenthalová.

Poslední změnou, která nemocnici čeká v blízké době, je změna ve vedení Oddělení klinické biochemie. „K 1. 10. 2014 dojde ke změně na pozici primáře, přičemž novou vedoucí laboratoře bude Mgr. Ctirada Fialová, Ph.D. Dosavadní dlouholetý primář oddělení MUDr. RNDr. Pavel Neshyba, CSc. bude v nemocnici pokračovat na částečný úvazek v ordinaci praktického lékaře,“ dodala Mergenthalová s tím, že žádné jiné personální změny na vedoucích pozicích klinických pracovišť nenastaly a nejsou pro nejbližší období plánovány. „Nepočítáme ani s uzavřením žádného z lůžkových oddělení,“ doplnila Mergenthalová.

Představenstvo Kroměřížské nemocnice a. s. chce tímto oznámením zamezit dalším nepodloženým spekulacím o probíhajících změnách.

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy