Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Téměř po čtvrt století odchází primářka transfuzního oddělení, nemocnice i dárci jí děkují

Transfuzní a hematologické oddělení Kroměřížské nemocnice má od září novou primářku. Po dlouhých čtyřiadvaceti letech funkci opustila Zdena Hřebačková a odešla do důchodu. Nahradila ji Eva Zdráhalová.


„Zdena Hřebačková pracovala v nemocnici v Kroměříži těžko uvěřitelných čtyřicet let. Za vše, co pro ni udělala, si zaslouží velké poděkování a úctu. Já i všichni kolegové ji přejeme hodně klidných let v důchodu, pevné zdraví a spoustu radosti ze života,“ vzkázal Petr Liškář, ředitel Kroměřížské nemocnice.
Profesní kariéra Zdeny Hřebačkové je v nemocnici v Kroměříži nejvíce spjatá s „transfuzkou“, kam nastoupila v roce 1985. Oddělení opustila, podle svých slov, s klidným svědomím. „Je stabilizované, tvoří ho pracovitý tým, máme početnou a stálou skupinu dárců krve. Věřím, že i nadcházející roky budou pro oddělení, ale i pro celou nemocnici, úspěšné,“ prohlásila. Sama je připravena v případě zájmu své nástupkyni v rámci možností pomoci.


Přestože je odchod zásadní změnou, svého rozhodnutí Zdena Hřebačková nelituje. „Jsem přesvědčená, že pro můj odchod do důchodu nastal ten správný čas,“ potvrdila.


Nová primářka Eva Zdráhalová chce na práci své předchůdkyně navázat. Nechystá proto nyní žádné zásadní změny, pouze drobné úpravy. „Systém práce na oddělení je nastaven dobře. Paní Zdeně Hřebačkové se podařilo prosadit řadu poměrně zásadních rozhodnutí, jmenovala bych například to, že u nás odebíráme jak plnou krev, tak i plazmu, což není v okresních nemocnicích zase tak běžné. Mám na co navazovat,“ je přesvědčená.


Eva Zdráhalová, která na Transfuzním a hematologickém oddělení Kroměřížské nemocnice pracuje od roku 2011, chce pokračovat ve velké péči o dárce krve. „Velmi si toho vážíme, že jich máme hodně stálých a že stále registrujeme nové. Často jde o rodinné příslušníky nebo třeba známé našich dárců, kteří nás doporučují. Mít stabilizovaný nebo rostoucí počet dárců krve je pro nás zásadní. Tento trend chceme rozhodně udržet,“ ujistila Eva Zdráhalová.

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy