Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Rehabilitační oddělení zahajuje cvičení pro budoucí maminky

Novinku nabídne od 1. října nastávajícím maminkám Rehabilitační oddělení Kroměřížské nemocnice a.s.. Ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickým oddělením spustí pětitýdenní kurzy, v rámci nichž si budoucí maminky budou moci zdravě protáhnout tělo pod vedením zkušených fyzioterapeutů.

Cvičení, které je určeno ženám od 12. týdne těhotenství, bude probíhat každou středu od 15:30 hodin v prostorách oddělení, a spolu s plaváním bude skvělou příležitostí, jak výborně zapojit a posílit svaly těla s vyloučením gravitace, bez zatížení kloubů a páteře, stejně jako umožní využít při pobytu ve vodě i polohu na břiše. „Správně vedené pravidelné cvičení v těhotenství nejen zmírňuje výskyt poporodní inkontinence nebo urychluje návrat do původní kondice ženy před těhotenstvím, ale je také prevencí vzniku bolestí zad a vadného držení těla,“ popsala vedoucí fyzioterapeutka Pavla Zemanová.

Vysvětlila, že rodičky budou instruovány jednak v technikách relaxace pánevního dna usnadňující zdárný průběh porodu přirozenou cestou, díky čemuž se sníží možnost chirurgického zákroku během porodu a na druhé straně se naučí porodní aktivaci a posílení svalů pánevního dna, což přispívá právě k prevenci úniku moče a sexuálního diskomfortu.

Dodala, že závěrečná cvičební lekce bude navíc doplněna odborným povídáním na téma Psychomotorický vývoj dítěte v novorozeneckém, kojeneckém a batolecím období.

V případě, že se maminky zároveň přihlásí na cvičení na rehabilitaci a předporodní kurzy, které realizuje od 32. týdne přímo porodnické oddělení, získají v rámci tohoto balíčku stokorunovou slevu. „Jelikož mnohé zdravotní pojišťovny na tyto kurzy finančně přispívají, doporučujeme maminkám, aby se o této možnosti přímo u nich informovaly,“ dodala Zemanová.

Pro bližší informace o předporodních kurzech mohou maminky kontaktovat vrchní sestru Gynekologicko – porodnického oddělení Kláru Čečatkovou na telefonním čísle 573 322 258 nebo vedoucí fyzioterapeutku Pavlu Zemanovou na telefonním čísle 573 322 511.

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy