Napište nám Facebook Nahoru

Rehabilitační oddělení zahajuje cvičení pro budoucí maminky

Novinku nabídne od 1. října nastávajícím maminkám Rehabilitační oddělení Kroměřížské nemocnice a.s.. Ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickým oddělením spustí pětitýdenní kurzy, v rámci nichž si budoucí maminky budou moci zdravě protáhnout tělo pod vedením zkušených fyzioterapeutů.

Cvičení, které je určeno ženám od 12. týdne těhotenství, bude probíhat každou středu od 15:30 hodin v prostorách oddělení, a spolu s plaváním bude skvělou příležitostí, jak výborně zapojit a posílit svaly těla s vyloučením gravitace, bez zatížení kloubů a páteře, stejně jako umožní využít při pobytu ve vodě i polohu na břiše. „Správně vedené pravidelné cvičení v těhotenství nejen zmírňuje výskyt poporodní inkontinence nebo urychluje návrat do původní kondice ženy před těhotenstvím, ale je také prevencí vzniku bolestí zad a vadného držení těla,“ popsala vedoucí fyzioterapeutka Pavla Zemanová.

Vysvětlila, že rodičky budou instruovány jednak v technikách relaxace pánevního dna usnadňující zdárný průběh porodu přirozenou cestou, díky čemuž se sníží možnost chirurgického zákroku během porodu a na druhé straně se naučí porodní aktivaci a posílení svalů pánevního dna, což přispívá právě k prevenci úniku moče a sexuálního diskomfortu.

Dodala, že závěrečná cvičební lekce bude navíc doplněna odborným povídáním na téma Psychomotorický vývoj dítěte v novorozeneckém, kojeneckém a batolecím období.

V případě, že se maminky zároveň přihlásí na cvičení na rehabilitaci a předporodní kurzy, které realizuje od 32. týdne přímo porodnické oddělení, získají v rámci tohoto balíčku stokorunovou slevu. „Jelikož mnohé zdravotní pojišťovny na tyto kurzy finančně přispívají, doporučujeme maminkám, aby se o této možnosti přímo u nich informovaly,“ dodala Zemanová.

Pro bližší informace o předporodních kurzech mohou maminky kontaktovat vrchní sestru Gynekologicko – porodnického oddělení Kláru Čečatkovou na telefonním čísle 573 322 258 nebo vedoucí fyzioterapeutku Pavlu Zemanovou na telefonním čísle 573 322 511.

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy