Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Přístavba budovy A získala Čestné uznání v soutěži Stavba roku 2019 Zlínského kraje

Přístavba budovy A Kroměřížské nemocnice získala Čestné uznání v rámci prestižní soutěže Stavba roku 2019 Zlínského kraje. Její výsledky byly v úterý 15. září slavnostně vyhlášeny na zámku v Holešově.

 

„Velmi si tohoto ocenění vážíme. Je dokladem, že se v naší nemocnici daří realizovat kvalitní projekty. Moderní přístavba vhodně navazuje na stávající chirurgický pavilon A a vnímáme ji jako začátek další modernizace Kroměřížské nemocnice. Při průchodu tímto pavilonem do staré části je jasně patrný rozdíl moderního pojetí budovy sloužící pro zdravotnictví ve 21. století a kontrast s budovou z roku 1948. Celkovou modernizací a přístavbou celého bloku, se naše nemocnice posune svým pojetím do 21. století a symbolicky tak naváže na rok 1948, kdy i díky pomoci Čechoameričaů byla nejmodernější a nejnovější nemocnicí v tehdejším Československu,“ reagoval Petr Liškář, ředitel Kroměřížské nemocnice.

 

Přístavba budovy A byla dokončena v roce 2019. Včetně vybavení dosáhla celková výše investice 104 milionů korun. V přízemí budovy je umístěna zcela nová magnetická rezonance. Ta umožňuje snadněji odhalit řadu závažných chorob, například cévní mozkovou příhodu, onemocnění páteře, vyhřezlou ploténku nebo třeba rozsah rakoviny. Pořízení tohoto špičkového zařízení vyšlo na 25 milionů korun, 85 procent této částky pokryla nemocnice dotací z Evropské unie. „Jsme rádi, že nám podařilo magnetickou rezonanci do Kroměříže pořídit. Z hlediska dostupnosti péče je to pro region určitě velký přínos,“ prohlásil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

 

Kromě magnetické rezonance je v moderní přístavbě budovy A umístěna také ortoptika, specializovaný oční obor, který pomáhá zejména dětským pacientům obnovit a zlepšit spolupráci obou očí.

 

Stavba roku Zlínského kraje je soutěží, ve které rozděluje jednotlivá ocenění odborná porota. Letošní ročník byl podle ní velmi kvalitní. „A to jak z hlediska počtu přihlášených staveb, tak jejich realizace. Posuzování bylo nesmírně zajímavé,“ prohlásila během vyhlašování letošních výsledků Dagmar Nová, předsedkyně odborné poroty soutěže Stavba roku 2019 Zlínského kraje.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy