Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Nemocnice zve veřejnost na vyšetření mateřských znamének, odborníci se zaměří na melanom

Kožní ambulance Kroměřížské nemocnice nabídne i letos zájemcům možnost nechat si vyšetřit mateřská znaménka. Akce se uskuteční v pondělí 14. září v čase od 8 do 12 hodin. „Očekáváme příchod několika desítek zájemců. Pokud u některého z nich narazíme na problém, budeme se mu následně věnovat,“ ujistil Josef Ptáček, primář Kožního oddělení Kroměřížské nemocnice.

 

Nechat si vyšetřit mateřská znaménka umožňuje Kroměřížská nemocnice každoročně v souvislosti s Evropským dnem melanomu, který připadá na 30. května. V tomto termínu se letos nemohl uskutečnit kvůli epidemiologickému výskytu onemocnění covid-19 a byl proto posunut na 14. září.

 

Smyslem Evropského dne melanomu je upozornit veřejnost na rizika této choroby. Maligní melanom patří mezi nejčastější zhoubné nádory, v posledních letech je čím dál častěji diagnostikován i u mladých lidí. Nejvyšší nárůst je pozorován u žen ve věku 10 až 29 let. V případě maligního melanomu je velmi důležitá prevence, odborníci doporučují navštěvovat dermatologa nejméně jednou ročně.

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy