Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská ortopedie získala prestižní akreditaci, je nyní atraktivnější pro pacienty i lékaře

Ortopedické oddělení Kroměřížské nemocnice získalo prestižní akreditaci. Konkrétně jde o akreditaci pro specializaci v oboru ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, díky které se zařadilo do kategorie ortopedie II. typu, což je maximum, které může pracoviště mimo fakultní nemocnice v České republice získat. Nová akreditace je důležitým dokladem špičkové péče, kterou kroměřížská ortopedie dlouhodobě svým pacientům poskytuje.

 

„Chci poděkovat celému svému týmu lékařů sester a nezdravotnického personálu ortopedie Kroměřížské nemocnice za společnou práci, za jejich obětavost a úsilí, za to, že táhneme ortopedii dopředu. Je mi ctí pracovat v takovém kolektivu. Dále bych chtěl poděkovat celému vedení nemocnice za podporu, vzájemnou spolupráci a výbornou komunikaci,“ prohlásil v souvislosti se získáním důležité akreditace Moheb Rafi, primář ortopedického oddělení.

 

K získání akreditace bylo nutné doložit mnoho podkladů. Mezi rozhodující parametry patřil počet lůžek, počet erudovaných a atestovaných lékařů, počet a spektrum operací, které se na pracovišti provádí, a v neposlední řadě krédo a postavení oddělení v ortopedické odborné společnosti. K úspěchu vedla i spolupráce s chirurgickým oddělením, kde se provádí adekvátní počet traumatologických operací pohybového aparátu, protože lékaři před atestací se musí aktivně zúčastnit pohotovostních služeb v rámci traumatologie a chirurgie.

 

Samotnou akreditaci uděluje ministerstvo zdravotnictví na základě stanoviska akreditační komise, která je složena z týmu odborníků v daném oboru, a výše uvedených podkladů. „Celý proces udělení akreditace je velmi náročný. Týmu ortopedie Kroměřížské nemocnice k úspěchu gratuluji,“ vzkázal Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje. „Oddělení ortopedie jsem převzal počátkem ledna roku 2017. Nastoupil jsem s koncepcí posunout ho dopředu jak odborně, tak kvalitativně. Jedním z mých cílů bylo právě dosažení specializační akreditace v oboru ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí. Věděl jsem, že splnit vytoužené cíle nebude vůbec jednoduché. Vyhovět všem podmínkám a kritériím stálo spoustu sil, energie a zapojení celého týmu," konstatoval Moheb Rafi.

 

Díky nově získané akreditaci získala ortopedie významně vyšší kredit jak ve vztahu k pacientům, tak ke zdravotnickému personálu. Nový statut se může stát impulsem pro absolventy i lékaře, aby nastoupili do Kroměřížské nemocnice, kde se nyní můžou komfortně připravovat k atestaci v oboru ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí. „Předtím museli v rámci šestileté přípravy do atestace strávit téměř dva roky na jiných pracovištích. Tak je to dáno legislativou. Je to náročné pro všechny. Pro nemocnici, protože musí odvádět plat lékaře, který vlastně dva roky na pracovišti chybí, pro tým, v jehož řadách takový lékař chybí, a samozřejmě i pro samotného lékaře, protože dva roky funguje jako "kočovník", což často poznamenává i rodinné vztahy a osobní život. Tyto potíže jsme nyní díky zisku akreditace druhého typu odstranili,“ těší primáře Moheba Rafiho.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy