Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Interní oddělení Kroměřížské nemocnice loni pomohlo 20 tisícům pacientů

Na interním oddělení Kroměřížské nemocnice byly v roce 2019 hospitalizovány téměř čtyři tisícovky nemocných, ambulantně jich zde ošetřili kolem 16 tisíc. V minulých letech šlo o podobná čísla. Interna tak dlouhodobě patří mezi nejvytíženější pracoviště tohoto zdravotnického zařízení.

 

„V loňském roce bylo u nás na interním oddělení hospitalizováno téměř třiadvacet procent všech pacientů Kroměřížské nemocnice, z klinických oborů jich bylo u nás nejvíce,“ upozornil primář Pavel Třeštík.

 

Interní oddělení Kroměřížské nemocnice poskytuje velmi komplexní péči v nejširším spektru oboru interní medicíny. Pomáhá pacientům s onemocněními srdce a cév, žaludečními, střevními či jaterními problémy, dále pacientům s onemocněním ledvin, s potížemi se žlázami s vnitřní sekrecí, diabetem, onemocněními kloubními i autoimunními. Důraz je zde kladen na základní podobory, konkrétně kardiologii, gastroenterologii a nefrologii. „Lékař se během výcviku naučí pečovat o nemocné v širokém záběru a získá základní zkušenosti pro svou další praxi. V lékařské péči má oddělení k dispozici jednotku intenzivní péče, v oblasti vzdělávání nabízíme lektory s bohatými klinickými zkušenostmi. Lékař, který se vzdělává u nás, tak získá znalosti a dovednosti v oboru, který je základem pro další nadstavbové obory,“ nepochybuje Pavel Třeštík.

 

Na interně pracuje celkem 14 lékařů, aktuálně by zde rádi přivítali více absolventů lékařských fakult. „Máme jim co nabídnout. Oddělení je akreditováno pro další vzdělávání v základním kmeni interním, stejně tak vlastníme oprávnění vzdělávat pro specializační obor neurologie, gastroenterologie, hematologie a transfuzní lékařství, biochemie, mikrobiologie, nefrologie, pneumologie a ftizeologie, rehabilitační a fyzikální medicínu. Předností naší nemocnice také je, že i další oddělení jsou akreditována pro vzdělávání a výhodou je bezesporu to, že mladý lékař vyjíždí ze studijních důvodů mimo naše pracoviště ojediněle,“ konstatovala Naděžda Bergmanová, personální náměstkyně Kroměřížské nemocnice.

 

Celkem zajišťuje chod interního oddělení 123 zaměstnanců. Přístrojově je oddělení velmi kvalitně vybavené. Kardiologie má k dispozici dva ultrazvukové přístroje, v loňském roce došlo k obnově přístrojů pro 24 hodinové ambulantní monitorování ekg dle Holtera a přístrojů pro ambulantní monitorování krevního tlaku. Nové endoskopické přístroje dostane ještě letos gastroenterologie, na dialýze, která patří svým vybavením k nejmodernějším v ČR, probíhá postupná obměna dialyzačních přístrojů.

 

O tom, jak se interní oddělení Kroměřížské nemocnice mění a modernizuje, ví nejlépe právě Pavel Třeštík. Pracuje zde nepřetržitě už od srpna roku 1986, s výjimkou jednoleté základní vojenské služby, kterou absolvoval v Českých Budějovicích. Primářem se stal v roce 2002. Říká, že se v průběhu let nemění jen oddělení, ale také pacienti. „Pečujeme o nemocné se závažnými nemocemi. Jejich věk se postupně posouvá do vyšších decenií. Úkolem oboru je tak stále více stabilizace chronických nemocí. Osobně mám radost z každého pacienta, který z našeho oddělení odchází zlepšen do domácího ošetřování,“ svěřil se primář interního oddělení Kroměřížské nemocnice.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy