Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Oční oddělení Kroměřížské nemocnice má k dispozici nové moderní přístroje pro diagnostiku

Vybavení oddělení oftalmologie a ortoptiky Kroměřížské nemocnice vylepšily další moderní přístroje pro diagnostiku pacientů. Konkrétně jde o dvě štěrbinové lampy a bezkontaktní tonometr. Jejich pořízení vyšlo v součtu na více než půl milionu korun, které hradila nemocnice z vlastních zdrojů.

 

„Pořízené přístroje určitě zlepšují naše možnosti v péči o pacienty,“ těší Marii Holbovou, primářku Očního oddělení Kroměřížské nemocnice.

 

Štěrbinová lampa patří společně s optotypy a brýlovou skříní mezi základní přístroje, používané v oftalmologii. Umožňuje vyšetřit takzvaný přední segment oka, tedy vše od víček až po čočku. A při použití speciální čočky je možné vyšetřit i část oka za čočkou, takzvaný zadní segment oka.

 

Druhý přístroj, bezkontaktní tonometr, měří nitrooční tlak. Měření je rychlé a nebolestivé. „Náš nový tonometr umí navíc, ve srovnání se staršími přístroji, měřit i tloušťku rohovky, což je další zásadní přednost a jeden z důvodů, proč jej naše nemocnice pořizovala,“ doplnila Marie Holbová. 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy