Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Sestry z výjezdové sanitky Kroměřížské nemocnice se setkaly i s vyděšenými psy

Odběrové místo pro osoby s podezřením na onemocnění koronavirem zřídila Kroměřížská nemocnice 8. dubna, v provozu bylo do 20. května, tedy šest týdnů. Během této doby tam zdravotníci provedli odběr u celkem 1121 osob, z toho 705 bylo samoplátců, kteří se chtěli nechat otestovat na vlastní žádost. Odběry pro samoplátce Kroměřížská nemocnice ukončila 15. května, včera odběrové místo uzavřela úplně. "V Kroměřížské nemocnici v současné době provádíme odběry na covid-19 jen těm pacientům, které sami indikujeme," sdělila Michaela Chocholatá, vrchní setra Pneumologicko-alergologické oddělení a epidemiologická sestra, která měla problematiku odběrů na starosti.

 

Od začátku pandemie koronaviru až do poloviny května zajišťovala Kroměřížská nemocnice odběry i prostřednictvím výjezdové sanitky, do jejího týmu bylo zařazeno šest všeobecných sester. Návštěvy u pacientů přinášely i kuriózní situace. "Šlo třeba o domácí mazlíčky, kteří byli občas agresivní. Zejména na psy působily sestřičky v ochranném obleku zřejmě dost strašidelně. Při odběrech u pacientů doma se často stalo, že k opakovaným odběrům přijela jedna a ta samá posádka a rodina ji již poznala po hlase. My pak s napětím spolu s rodinou očekávali výsledky testu a doufali jsme v negativitu spolu s ní. Občas se jednalo o rodiny s malými dětmi, které nám zvlášť přirostly k srdci," popsala Michaela Chocholatá. Dodala, že v terénu kroměřížští zdravotníci zrealizovali 297 odběrů.

 

Odběry se v Kroměřížské nemocnici prováděly i na jednotlivých odděleních. Celkem bylo odebráno 1305 vzorků a šlo o pacienty z celého Zlínského kraje. Z hlediska věku pacientů, u kterých byly provedeny odběry, šlo o značný rozptyl. Nejstarší z nich se narodil v roce 1926 a k odběru došlo v jeho případě v Kroměřížské nemocnici, nemladší přišel na svět v loňském roce, vzorek mu byl odebrán posádkou výjezdové sanitky.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy