Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Od května bude uzavřeno kožní oddělení, ambulance pokračuje

S uzavřením lůžkové části kožního oddělení v Kroměřížské nemocnici a.s. musejí od 1. května 2014 počítat pacienti z Kroměřížska. Důvodem je nenaplnění požadavků na personální zabezpečení dle vyhlášky č. 99/2012 Sb., ztráta akreditace pro vzdělávání v oboru kožní lékařství a záporný hospodářský výsledek kožního oddělení.

Péče o pacienty bude nadále v rámci Kroměřížské nemocnice zabezpečena v ambulantním režimu s možností využití stacionáře. „Případná potřeba hospitalizace bude posouzena individuálně dle diagnózy na lůžku interního oddělení Kroměřížské nemocnice nebo kožního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati, a. s. ve Zlíně. Infekční případy budou řešeny v rámci kraje hospitalizací na lůžkovém infekčním oddělení, které provozuje Uherskohradišťská nemocnice a. s. a Krajská nemocnice Tomáše Bati, a. s.,“ uvedla Lenka Mergenthalová, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice a.s..

Stávající prostory lůžkového kožního oddělení pak budou využity při provozu stacionáře kožní ambulance, zvažovaného oddělení následné péče či pro provoz některého oddělení, které bude nutno přesunout v případě pokračování rekonstrukce nemocnice.

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy