Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Ministerstvo zdravotnictví radí, jak postupovat při prevenci i při podezření na onemocnění COVID-19

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci doporučuje Ministerstvo zdravotnictví ČR všem cestovatelům, kteří pobývali v období od poloviny února 2020 v regionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, či v jiných oblastech s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění daného regionu sledovali svůj zdravotní stav.

 

Zaměřit by se měli především na příznaky počínajícího respiračního onemocnění, jako je horečka nad 38°C, dýchací obtíže nebokašel, alespoň dvakrát denně by si podle doporučení měli měřit tělesnou teplotu. V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění je důležité zůstat doma a omezit kontakt s ostatními osobami. 

 

Doporučuje se výhradně telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře anebo pracoviště Protipeidemiologického odboru Krajské hygienické stanice Zlínského kraje www.khszlin.cz, kde je možné získat potřebné informace.  Lze rovněž kontaktovat telefonní linku 112, operátor této linky pak zprostředkuje kontakt s pracovníky hygienické stanice, kteří sdělí další postup k zajištění vyšetření a prevence eventuálního šíření nákazy.


Neméně důležité je důsledně dodržovat zásady respirační hygieny, často si mýt ruce mýdlem a vodou, používat dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy