Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Nemocnice zlínského kraje jsou na koronavirus připraveny, odborníci radí nepanikařit

Nemocnice Zlínského kraje jsou na případné pacienty s podezřením na nákazu novým koronavirem připraveny. Zdravotníci v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži dostali instrukce, jak mají postupovat v případě, že by se v kterékoliv z nich objevil pacient s podezřením na toto onemocnění. Mají rovněž k dispozici ochranné pomůcky, jsou jimi vybaveny zejména pracoviště, kde je největší pravděpodobnost, že by mohlo ke kontaktu s takovýmto pacientem dojít, tedy zlínský urgentní příjem a akutní příjmy dalších třech nemocnic.

Zkouška připravenosti proběhla už na konci letošního ledna, kdy na plicní ambulanci v Kroměřížské nemocnici přišel muž s příznaky chřipkového onemocnění, který zároveň uvedl, že na konci prosince a na začátku ledna byl jako turista v Číně. Zdravotníci ihned udělali nezbytná opatření, vybavili se ochrannými pomůckami, pacientovi nasadili roušku a umístili jej do izolace. Po domluvě s hygieniky byl muž sanitkou zdravotnické záchranné služby transportován do Uherskohradišťské nemocnice na jediné lůžkové infekční oddělení ve Zlínském kraji, kde byl hospitalizován na samostatném pokoji v izolaci. Nákaza novým koronavirem se u něj naštěstí nepotvrdila.

 

Je namístě zdůraznit, že není dobré podléhat panice, a při podezření na onemocnění je určitě důlěžité omezit přímý kontakt s dalšími lidmi. Správný postup tedy není vydat se do čekárny praktického lékaře nebo do nemocničních ambulancí, kde by došlo ke kontaktu s dalšími osobami. Naši odborníci doporučují, aby lidé, kteří se vracejí z rizikových oblastí, sledovali čtrnáct dní od návratu svůj zdravotní stav. V případě příznaků onemocnění, jako jsou dýchací potíže, kašel a teplota, by pak měli nejprve telefonicky kontaktovat svého lékaře a sdělit mu svou cestovatelskou historii a poradit se o dalším postupu.

Základní informace o infekci COVID-19 a také o její léčbě a prevenci lze najít na stránkách Státního zdravotního ústavu pod odkazem www.szu.cz/tema/prevence/onemocneni-novym-koronavirem-2019-ncov.

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy