Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Otorinolaryngologie má nově zrekonstruované ambulance, pacientům nabízí větší komfort

Příjemnější prostředí, snadnější objednávání a celkově větší komfort během vyšetření nabízí nově zrekonstruovaný ambulantní trakt Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Kroměřížské nemocnice. Pacientům slouží už od konce minulého roku, dnes jej ale zdravotnické zařízení slavnostně otevřelo za účasti hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a dalších hostů. Rekonstrukce probíhala pět měsíců od června minulého roku, na stavební úpravy a dovybavení ambulancí vynaložila nemocnice z vlastního rozpočtu více než 8 milionů korun.

 

„Kroměřížské otorinolaryngologické oddělení je nejlepším pracovištěm v tomto oboru ve Zlínském kraji, za což patří dík panu primáři Ivanu Párovi i celému jeho týmu. Zároveň v praxi dokazuje, že za kvalitní péčí neváhají pacienti dojet i na větší vzdálenost,“ řekl při dnešním slavnostním otevření ORL ambulancí hejtman Jiří Čunek. Pozici pracoviště nadregionálního významu si otorinolaryngologie v Kroměříži udržuje podle slov předsedy představenstev nemocnic Zlínského kraje Radomíra Maráčka řadu let. „Patří tak mezi oddělení, která jednoznačně dokazují, že i v prostředí okresní nemocnice je možné poskytovat péči na úrovni srovnatelné s velkými specializovanými centry. Ve svých ambulancích oddělení ročně provede přes dvanáct a půl tisíce ošetření, pacienti i zdravotníci si lepší podmínky určitě zaslouží,“ podotkl Radomír Maráček.

 

Zároveň připomněl, že právě kroměřížské pracoviště pokrývá spolu se zlínskou otorinolaryngologií prakticky celé spektrum péče v tomto oboru. „Díky dobré pověsti se do péče otorinolaryngologů v Kroměříži svěřuje celá řada pacientů, kteří přijíždějí i z regionů mimo Zlínský kraj. Oddělení je výjimečné také tím, že provádí prakticky celé spektrum ORL operací, od operací štítné žlázy, nádorů hlavy a krku až po mikrochirurgické operace ucha i hlasivek. Patří k uznávaným pracovištím i mezi odborníky, o čemž svědčí i fakt, že předloni uspořádalo celonárodní kongres otorinolaryngologů a letos znovu dostalo důvěru setkání za účasti špiček v oboru zorganizovat,“ řekl Radomír Maráček.

 

Podle ředitele a místopředsedy představenstva Kroměřížské nemocnice Petra Liškáře přesáhly celkové náklady na rekonstrukci ambulantní části Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku částku osm milionů korun. „Rekonstrukce zahrnovala projektovou dokumentaci, stavební práce, nové přístrojové vybavení a nábytek. Pevně věřím, že pacienti ocení větší komfort, který jim nové prostory nabízí,“ uvedl místopředseda.

 

Díky dispozičním úpravám se počet vyšetřovacích míst v ambulantním traktu rozšířil z jednoho na tři, přičemž jedna z vyšetřoven je vybavena také ultrazvukem a výrazně větší prostor získala i vyšetřovna audiologie. „Máme nyní moderní centrální evidenci pacientů s komfortní čekárnou a tři oddělené ambulance. Díky tomu mohou vedle všeobecné ambulance současně pracovat i naše specializované poradny, kterých nabízíme více než desítku,“ popsal Ivan Pár, primář Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Kroměřížské nemocnice.

 

Specializované ambulance se podle jeho slov zaměřují například na nádory hlavy a krku, nosní onemocnění, na problematiku zvětšených uzlin a zduření na krku, na onemocnění slinných žláz, na chrápání a poruchy dechu ve spánku, na diagnostiku a léčbu závratí, na kožní nádory v oblasti hlavy a krku, na sledování pacientů po ukončení onkologické léčby nebo na vyšetření pacientů před otorinolaryngologickými operacemi. „Jsme také rádi, že audiologická vyšetřovna získala vedle větších prostor i moderní audiokomoru, která nahradila zastaralé vybavení. Jedná se o odizolovanou kabinu, která tlumí zvukové vlny z vnějšího prostředí. Pacient sedí uvnitř komory, kde se nachází přijímací panel a sluchátka spojená s vysílacím počítačovým systémem, který ovládá zdravotnický personál. Audiokomoru využíváme v diagnostice osob se sluchovým postižením, rovněž při preventivních a také pracovních prohlídkách,“ doplnil primář Ivan Pár.

 

Poděkování za rekonstrukci a dovybavení otorinolaryngologické ambulance si podle primáře zaslouží vedení zdravotnického zařízení. „Tento důležitý krok nám pomůže v dalším rozvoji oboru v Kroměříži i ve Zlínském kraji. Velké díky patří také kolegům z oddělení, lékařům i sestrám a zejména pak vrchní sestře Marcele Kuchtíkové. Společně odvedli velký kus práce při zařizování ambulancí až do posledního detailu,“ připomněl Ivan Pár. Ambulantní trakt Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Kroměřížské nemocnice sídlí v suterénu budovy L v areálu zdravotnického zařízení, přístupný je průchodem od pavilonu chirurgických oborů nebo vstupem do budovy L přímo z Havlíčkovy ulice.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy