Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Příběh ochrnutého muže a další zajímavosti najdou čtenáři v novém nemocničním Magnetu

Příběh muzikanta Vojtěcha Tomka z Kroměříže, který vinou infekce způsobené zlatým stafylokokem ochrnul prakticky na celé tělo, je jedním ze stěžejních článků zimního vydání časopisu Magnet. Ve svém vyprávění z lůžka Oddělení ošetřovatelské péče Kroměřížské nemocnice popisuje, jak se mu postupně vrací hybnost a jak mu v rehabilitaci pomáhá i hra na trubku. Jeho příběh je i s fotografií otištěn v aktuálním čísle magazínu s nemocniční tématikou, který na podzim loňského roku začaly společně vydávat nemocnice Zlínského kraje.

 

Pacienty a návštěvníky Kroměřížské nemocnice budou jistě zajímat i aktuality z jejich zdravotnického zařízení. Dozví se například, že chirurgové a ortopedové začali využívat při operacích nové C-rameno, mobilní rentgen šetrnější pro pacienty i personál, připomenout si mohou i loňské sedmdesátileté výročí tamního dětského oddělení, k němuž přijel na odborný seminář poblahopřát třeba i herec Jan Přeučil. Dočtou se informace o novinkách v kroměřížské porodnici v rámci celokrajského tématu zaměřeného právě na tuto oblast medicíny. Pozornosti čtenářů by neměl uniknout ani Pavel Třeštík, primář kroměřížského interního oddělení, který převzal „nemocniční štafetu“ ze Zlína a prozradil pár zajímavostí ze svého profesního života.

 

Magnet je celobarevný magazín pro pacienty, návštěvníky a zdravotnický personál v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, pro čtenáře je zdarma a nalézt jej mohou v čekárnách a dalších veřejných prostorách těchto zdravotnických zařízení. „Na osmačtyřiceti stranách časopisu najdou lidé to podstatné, co se ve zdravotnictví v kraji za poslední tři měsíce událo. Chceme, aby naši pacienti a návštěvníci měli hezky pohromadě novinky a zajímavosti nejen ze „své“ nemocnice, ale i z těch sousedních. Oblibu si získávají rubriky o našich pacientech, kterým jsme pomohli ve složité životní situaci, opět tedy i v tomto čísle přinášíme z každé nemocnice jeden takový příběh. Rádi představujeme naše zdravotníky, osobnosti, hrdiny v bílém, kteří si za svou práci zaslouží obdiv. Nechybí ani informace o nových léčebných metodách či přístrojovém vybavení, obojí nám pomáhá zvyšovat úroveň medicíny ve Zlínském kraji,“ konstatoval Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje. 

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy