Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Na malou Marušku, narozenou na Nový rok, doma čekají dvě sestřičky

Prvním dítětem narozeným v novém roce v Kroměřížské nemocnici je Maruška Matulová, která přišla na svět prvního ledna v 17 hodin a 34 minut. Její maminka Jarmila přijela do kroměřížské porodnice z Měrovic nad Hanou u Kojetína. Včera šťastné mamince a prvnímu novorozenci přímo na gynekologicko-porodnickém oddělení poblahopřáli zástupci vedení zdravotnického zařízení.

 

Maruška je třetím dítětem Jarmily a Rostislava Matulových, doma na ni čekají dvě sestřičky - desetiletá Adélka a dvouletá Amálka. Novorozeně při porodu vážilo 3600 gramů a měřilo 50 centimetrů. „Porod na první den v roce jsme určitě neplánovali, měli jsme termín až dvanáctého ledna, ale Maruška se rozhodla podívat na svět dřív,“ říká s úsměvem maminka Jarmila Matulová. Rodiče třetí dcerce vybrali jméno po babičce a prababičce. „Prababička bohužel odešla v úplně stejný den pouhou hodinu před narozením Marušky, ale dožila se krásného věku osmaosmdesáti let. Asi to tak mělo být, je to koloběh života a máme teď v rodině Marušku za Marušku,“ dodává.

 

Zástupci vedení Kroměřížské nemocnice v čele s ředitelem Petrem Liškářem popřáli mamince i děvčátku pevné zdraví a předali květiny a dary. Jak maminka sama uvedla, je s péčí v kroměřížské porodnici maximálně spokojená. „Každou z dcer jsem rodila jinde. Kroměříž jsem si vybrala i díky výbornému panu doktorovi Lukáši Vaculovi, ke kterému chodím a který v Kroměřížské nemocnici pracuje. Jsem moc ráda, že jsem zvolila právě tuto porodnici,“ chválí Jarmila Matulová. Tatínek Rostislav je podle jejích slov šťastný, že bude mít doma tři dcery. „Prý má kolem sebe samé krásné ženské,“ usmívá se spokojená maminka.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy