Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Vojtíšek je první děťátko Zlínského kraje, dělí se i o titul první miminko Česka

Velká radost zavládla krátce po novoroční půlnoci v porodnici Kroměřížské nemocnice a.s.. Maminka Květoslava Opravilová z Lubné tam pouhou jednu minutu po přivítání roku 2014 přivedla za asistence svého manžela Libora na svět syna Vojtěcha, který se tak stal nejen prvním miminkem Kroměřížské nemocnice a.s. v roce 2014, ale zároveň prvním miminkem Zlínského kraje, a společně s třemi miminky z dalších dvou krajů se navíc dělí o pomyslný titul první miminko České republiky.

Malý Vojtíšek vážil při porodu 3600 gramů a měřil 50 centimetrů. „Byl to skvělý pocit, vůbec by nás nenapadlo, že bude prvním miminkem roku,“ neskrývala radost mladá maminka s tím, že původní termín porodu byl stanoven na 2. ledna, dosavadní průběh těhotenství však naopak naznačoval, že miminko přijde na svět spíše již v prosinci. „Navíc jsme netušili, zda to bude chlapec nebo dívka, takže překvapení bylo dvojnásobné,“ uvedla rodička, která má již doma čtyřletou dcerku.

Nyní Vojtíška s jeho maminkou čeká ještě několik návštěv, které společně s nimi oslaví jejich prvenství nejen ve Zlínském kraji. Za oběma se s gratulacemi chystá společně se zástupci vedení Kroměřížské nemocnice a.s. například hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Kroměřížská porodnice se dlouhodobě těší oblibě ze strany budoucích maminek, které ji vyhledávají pro její rodinné prostředí a individuální přístup. Její oblíbenost dokazuje také fakt, že poslední den roku 2013 se tam narodily tři děti, stejný počet porodníci předpokládají také v první den roku 2014.

 

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy