Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Prvním letošním dítětem v Kroměřížské nemocnici je děvčátko Marie, narodila se vpodvečer

Výhradně chlapeckou sestavu prvních dětí v nemocnicích Zlínského kraje doplnilo až vpodvečer na Nový rok děvčátko, které přišlo na svět jako první letošní novorozenec Kroměřížské nemocnice. Holčička dostala jméno Marie, narodila se v 17 hodin a 34 minut, při porodu vážila 3600 gramů a její maminka Jarmila Matulová je z Měrovic nad Hanou na Přerovsku.

 

První dítě roku 2020 ve Zlínském kraji si letos pospíšilo a narodilo se už 11 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Je jím chlapeček Jakub, který při porodu vážil 4160 gramů, jeho maminka Kateřina Hnaníčková je z Valašských Klobouk.


V největší porodnici v kraji se od půlnoci do sedmé hodiny ranní narodily celkem čtyři děti, tři chlapci a jedna holčička. Prvním letošním občanem města Zlína je rovněž chlapeček, který dostal jméno Oliver a přišel na svět ve 4 hodiny a 29 minut ráno. Při porodu vážil 3300 gramů, jeho maminka Pavla Šenkeříková je ze Zlína.

 

Prvního novorozence roku 2020 už mají také ve Vsetínské nemocnici, kde přesně v 7 hodin ráno přišel na svět chlapeček Ryan, který při porodu vážil 4050 gramů a jeho maminka je ze Vsetína.

 

Rovněž v Uhreskohradišťské nemocnici je letos prvním dítětem chlapec, který se narodil v 9 hodin a 17 minut, jmenuje se Tomáš Ježek, při porodu vážil 3860 gramů a maminka Lenka Henclová je z Dolního Němčí. Chlapec Jonáš Kříž je letošním prvním uherskohradišťským občanem, na svět přišel v porodnici Uherskohradišťské nemocnice dnes před polednem v 11 hodin a 12 minut. Při porodu vážil 4220 gramů a jeho maminka Kristýna Hricková je z Uherského Hradiště.

 

V loňském roce provedli zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje celkem 5050 porodů. Do statistik je v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně za rok 2019 zapsáno celkem 2074 porodů při nichž přišlo na svět 2124 dětí, v Uherskohradišťské nemocnici se loni při 1473 porodech narodilo 1488 dětí, ve Vsetínské nemocnici při 864 porodech přišlo na svět 871 dětí. V Kroměřížské nemocnici se loni při 639 porodech narodilo 641 dětí. Celkově se tedy v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži v roce 2019 narodilo 5124 dětí.

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy