Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížský ortoped hraje fotbal za národní tým lékařů, letos bojoval o zlato v Mexiku

Víte, že Česká republika má svůj národní fotbalový tým lékařů? A že je mimořádně úspěšný? Na každém ze sedmi mistrovství světa, kterých se zúčastnili, postoupili Češi do finále a hned třikrát jej vyhráli. Do letošního souboje o zlato na MS v Mexiku nastoupil i David Kintr, šestadvacetiletý lékař Ortopedického oddělení Kroměřížské nemocnice. V rozhovoru prozradil, jak se o lékařském „nároďáku“ dozvěděl, jaký má tým styl hry a zda se na šampionátech probírají i lékařská témata. 

 

Jak jste se vlastně stal členem reprezentačního týmu lékařů?

O týmu jsem měl informace již během studia, po promoci jsem se v časopise České lékařské komory Tempus medicorum dočetl o proběhlém mistrovství světa a také o zahájení přípravy na další šampionát, do které se hledali noví hráči. Kontaktoval jsem vedení reprezentace a pak už přišla pozvánka na první sraz, nakonec jsem se dostal i do nominace na šampionát.

 

Hrál jste, nebo hrajete, fotbal soutěžně?

Fotbal hraji soutěžně od dětství. A i nyní stále pravidelně trénuji a nastupuji do zápasů za FC Olešnice na Blanensku.

 

Trénuje lékařská reprezentace, nebo se sehrává až na turnajích?

Bez tréninku by to nešlo, úroveň turnaje je vysoká a jak vím od zkušenějších spoluhráčů, každým rokem se zvedá. Většina týmů trénuje pravidelně. Náš tým se schází přibližně jednou za dva měsíce na víkendovém srazu, kde trénujeme a vždy sehrajeme i přípravné utkání. Zrovna v říjnu jsme měli sraz, tentokrát v České Lípě.

 

Sedm mistrovství světa, sedm finále pro Čechy, z toho tři tituly. Čím to je, že jsou čeští lékaři tak dobří?

Já byl pouze u posledního finále, těžko můžu hodnotit předchozí turnaje, ale sedm finále na sedmi šampionátech nemůže být náhoda. Základem je samozřejmě kvalita hráčů. To ale nestačí, takových týmů je na turnaji hodně. Jako rozhodující vidím odhodlání vítězit a týmové pojetí. Český tým má jedinečnou atmosféru, nejsme jen spoluhráči, ale především kamarádi, kteří táhnou za jeden provaz a jdou v každém zápase za vítězstvím.

 

Fotbalové reprezentace mají své styly hry, například Španělé jsou techničtí, Skotové siloví… Má svůj styl i česká reprezentace lékařů?

Tak jednoznačné zařazení asi nemáme. V každém zápase se snažíme držet míč a dostávat se do útoku kombinační hrou, vše je podpořeno důslednou obranou. Záleží i na taktice, kterou před utkáním stanoví trenér.

 

Když hrajete turnaje, bavíte se se spoluhráči i o medicíně? Nebo s protihráči?

Samozřejmě, samotný šampionát není pouze o sportovní stránce. Jedná se o setkání lékařů, kolegů, a tak často dojde i na odborná témata. Navíc souběžně s turnajem vždy probíhá celý týden lékařský kongres zaměřený na problematiku sportovní medicíny.

 

Letošní mistrovství světa hostilo Mexiko, jaký to byl zážitek?

Možnost reprezentovat na šampionátu, navíc až v dalekém Mexiku... Krásná příroda, výborné podmínky, cesta až do finále - byl to prostě nezapomenutelný zážitek...  

 

Kde bude příští mistrovství světa? A opět pojedete?

Příští šampionát se bude konat v září roku 2020 v Argentině, ve městě Mar del Plata. Pokud budu mít možnost a dostanu se do nominace, tak rád pojedu.

 

Infobox

Český národní fotbalový tým lékařů je zapsaným spolkem. Členové jsou pouze lékaři působící na území ČR, registrace v České lékařské komoře je pro ně povinná. Jedním z partnerů spolku je Fotbalová asociace ČR. Více na www.fotbalmedic.cz, www.facebook.com/czechnationalmedicalfootballteam.

David Kintr je absolventem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Od srpna roku 2018 pracuje v Kroměřížské nemocnici. V národním týmu lékařů nastupuje na postu záložníka.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy