Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

V nemocnicích opět proběhnou setkání pro ty, kteří pečují v domácím prostředí o své blízké

Jak správně polohovat nebo přemísťovat nemocného, který má problémy s pohybem či hybností, jak vybírat a používat hygienické pomůcky - tyto informace a spoustu dalších praktických rad a zkušeností získají účastníci seminářů zaměřených na péči o nemocného v domácím prostředí. Všechny nemocnice založené Zlínským krajem je pořádají na podzim ve spolupráci s nadačním fondem ZŮSTANEME DOMA. Speciální setkání s ukázkami a praktickými nácvikem těchto činností jsou určena lidem, kteří pečují v domácím prostředí o svého blízkého.

 

Semináře jsou pro účastníky vždy zdarma, uskutečnily se už v první polovině letošního roku a vzbudily zájem. Pořadatelé proto zájemcům nabízí další termíny. „Program našich setkání vždy uzpůsobujeme přáním a potřebám příbuzných, snažíme se reagovat na problémy, s kterými přicházejí, které je právě trápí, pomoci jim praktickou ukázkou. Často se stává, že zájemci na semináře zavítají opakovaně, je to zcela přirozené, protože zdravotní stav jejich příbuzných se mění a s ním i problémy, které potřebují řešit,“ uvedla Marie Muroňová z nadačního fondu ZŮSTANEME DOMA.

 

Posláním nadačního fondu ZŮSTANEME DOMA je zvýšení kvality života v průběhu stárnutí nebo nemoci, s cílem podpořit rozhodnutí seniora či nemocného žít doma ve svém přirozeném prostředí a podpořit tím autonomii rozhodování o svém životě. Nadační fond pomáhá podporovat rodinné příslušníky a další osoby v zapojení do péče o jejich blízké a podporuje rodiny, které se ocitly na hranici společenského nebo sociálního postavení, organizuje setkávání osob, které pečují nebo se chystají pečovat o rodinného příslušníka, pořádat pro ně semináře a zajistí jejich edukace v základních ošetřovatelských dovednostech, a to mimo jiné i ve spolupráci s nemocnicemi, domovy důchodců a dalšími zařízeními. Další informace na www.zustanemedoma.cz.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy