Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Hned dvě pracoviště Kroměřížské nemocnice získala certifikát České společnosti pro léčbu rány

Hned dvě pracoviště Kroměřížské nemocnice - Anesteziologicko resuscitační oddělení (ARO) a Oddělení ošetřovatelské péče - získala prestižní certifikát Garance kvality v komplexní péči o pacienty s chronickými a komplikovanými ranami, který uděluje Česká společnost pro léčbu rány.

 

Pro získání certifikátu musela obě pracoviště splnit celou řadu podmínek. „Podstatou je správná diagnostika, volba vhodných ošetřovacích postupů a materiálů, vedení písemné a fotografické dokumentace. Celý tento proces, pokud je správně nastaven, urychluje proces hojení ran a zvyšuje komfort pacientů. I když je na ARO kladen velký důraz na předcházení vzniku chronických ran, tak vzhledem k závažným onemocněním, se kterými jsou u nás pacienti hospitalizováni, nelze vzniku zcela zabránit. Proto jsme rádi, že jsme splnily podmínky České společnosti pro léčbu rány a certifikát získali,“ sdělila Eva Dundálková, vrchní sestra ARO. „Získání certifikátu bylo dlouhodobým a náročným procesem. Zaměřili jsme se na vlhké hojení, což je moderní metoda v oblasti léčby chronických ran. Nutné bylo doplnit odborné vzdělání personálu, které bude nadále pokračovat,“ připojila Alena Brančíková, vrchní sestra Oddělení ošetřovatelské péče.

 

Chronická a komplikovaná rána je odborným termínem. Jde o rány, které se nehojí po dobu 6 až 9 týdnů, přestože dochází k adekvátní léčbě. Důvodů může být celá řada, mezi nejčastější patří infekce, celkový zdravotní stav pacienta nebo přidružená onemocnění, například cukrovka nebo bércový vřed. „Ročně léčíme kolem třiceti pacientů. Chronické a komplikované rány se týkají většinou starších a ležících pacientů,“ upřesnila Alena Brančíková. Certifikát získala obě pracoviště Kroměřížské nemocnice na období dvou let. Poté jej můžou obhájit. „Je to pro nás výzvou,“ prohlásila Eva Dundálková.

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy