Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Nová nemocnice ve Zlíně? Informace o projektu najdete přehledně na novém webu a facebooku

Fakta, časový harmonogram výstavby, odpovědi na nejčastější otázky, ale i třeba reakce na mýty – spoustu informací obsahuje web věnovaný projektu nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Nalézt ho lze na odkazu www.vasenemocnicezlin.cz. Spoustu informací a možnost každodenní komunikace nabízí i facebookový profil nové nemocnice https://www.facebook.com/krajskanemocnicezlin/.

 

Nová nemocnice je záměrem unikátním nejen v rámci České republiky, ale i celé Evropy. Pacientům nabídne 919 lůžek, více než 30 lékařských odborností, pro dopravu nemocných v kritickém stavu bude postaven heliport. Ve srovnání se stávající Krajskou nemocnicí Tomáše Bati bude nové zdravotnické zařízení podstatně dostupnější, umístěno má být v blízkosti dálnice. Problémem už nebude ani parkování, projekt počítá s výstavbou parkovacích domů s celkovou kapacitou více než 2000 míst. „Nová nemocnice by měla být monoblokem, kde se budou soustředit všechny akutní obory. Ten nabízí kratší vzdálenosti, lépe se dá organizovat logistika, je to pro pacienta jednoznačně příjemnější, mohou se k němu lépe scházet odborníci z více oborů, což v případě Baťovy nemocnice je obvyklé. Nové nemocnice se staví na krajích měst, staví se blízkosti dálnic a železnic. Prostor současné nemocnice je uzavřený prudkým svahem, řekou a cestou, nemáme se kam rozvíjet a v případě zvolení rekonstrukce bychom museli složitě bourat,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstva nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati.

 

Novou nemocnici chce postavit Zlínský kraj. Pokud projekt schválí v polovině června jeho zastupitelé, měla by přijmout první pacienty v roce 2025. Náklady dosáhnou výše cca 8 miliard korun.

Projekt výstavby nové nemocnice získal během několika měsíců značnou podporu odborné veřejnosti. "My jsme postavili nový „barák“ na zelené louce místo toho, abychom rekonstruovali staré budovy. Těch důvodů je víc. Řeknu alespoň tři: Za prvé je to levnější – vždy a všude to tak bylo, protože při rekonstrukci se prodražují bourací práce. Za druhé když přestavujete starou budovu, jste vázáni určitými rozměry a dimenzemi, a tím pádem nemůžete udělat nemocnici 21. století v nemocnici ze začátku 20. století. A za třetí je to funkčnost: vedle výstavby nové nemocnice může naplno a nerušeně fungovat nemocnice stará, takže nedojde k přerušení zdravotní péče o pacienta,“ vzkázal například Jan Pirk, špičkový kardiochirurg a přednosta Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze.

 

Celý rozhovor s Janem Pirkem a mnoho dalších informací zájemci naleznou na  www.vasenemocnicezlin.cz. „Prokliknout“ se na ně dá i prostřednictvím banneru umístěného na webu www.kntb.cz.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy