Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kácení stromů uzavře vstup do interního pavilonu, nemocnice letos plánuje náhradní výsadbu

Kácení napadených stromů v areálu Kroměřížské nemocnice uzavře na celý víkend hlavní vstup do pavilonu interních oborů. Na špatný stav některých dřevin upozornila odborná firma, která prováděla v areálu pravidelný dendrologický průzkum. Do konce vegetačního klidu, tedy ještě v průběhu března musí být pokáceno jednadvacet vzrostlých stromů, které by jinak mohly ohrozit bezpečnost pacientů, návštěvníků areálu i zaměstnanců zdravotnického zařízení. Nemocnice ale v letošním roce plánuje náhradní výsadbu nových dřevin.

„Je to pro nás nepříjemná situace, kácení vzrostlých stromů je vždy citlivá záležitost. Musíme ale především myslet na bezpečnost lidí, kteří se v areálu pohybují,“ uvedla Blanka Šimůnková, provozní náměstkyně Kroměřížské nemocnice. Podle jejích slov zdravotnické zařízení počítá ještě v letošním roce s výsadbou 31 nových stromů. Už v loňském roce musela nemocnice nechat pokácet osm vzrostlých lip, které napadla dřevokazná houba a byly tak v havarijním stavu.

Bezpečností kácení a odklízení stromů budou probíhat od pátečního odpoledne, prostor před hlavním vstupem do budovy B bude uzavřen od pátku 15. března 2019 od 14.00 hodin po celý víkend až do pondělí 18. března 2019 do 7.00 hodin. V budově B sídlí interní obory Kroměřížské nemocnice. Pro veřejnost i personál bude uzavřen celý prostor včetně parkoviště před budovou, hlavní vstup do interního pavilonu i bufet. Náhradní vstup do budovy B bude možný bočním nebo zadním vchodem (viz mapka ve fotogalerii níže).

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy