Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Nemocnice pořídila díky dotaci Města Kroměříže dva systémy pro ohřev pacientů po operaci

Hned dva mobilní systémy pro ohřev pacienta v celkové hodnotě 100 tisíc korun pořídila díky dotaci Města Kroměříže v loňském roce Kroměřížská nemocnice. Speciální přikrývka a přístroj na vhánění teplého vzduchu slouží na centrálních operačních sálech a také na lůžkovém oddělení pracoviště anesteziologie a resuscitace. Systém podle odborníků zvyšuje bezpečnost pacienta zejména v pooperačním období, kdy snižuje riziko vzniku pooperační zimnice, pacient je méně ohrožen infekcí nebo pooperačním krvácením.

 

„Mobilní systémy pro ohřev pacienta jsou v současnosti využívány ve všech moderních zdravotnických zařízeních. Vybavení je používáno bezprostředně po chirurgickém výkonu, kdy je pacient monitorován na dospávacím pokoji a v souvislosti s velkými tepelnými ztrátami způsobenými operací u něj může dojít k rozvoji hypotermie,“ vysvětluje Jiří Javora, vedoucí lékař centrálních operačních sálů Kroměřížské nemocnice. Systém podle jeho slov zvyšuje bezpečnost pacienta v pooperačním období, neboť právě snižuje riziko vzniku pooperační zimnice, pacient je méně ohrožen infekcí nebo pooperačním krvácením. „To jsou komplikace, které by znamenaly prodloužení pobytu pacienta na pooperačním oddělení a tedy i delší rekonvalescenci. U ohřívaného pacienta jsou tato rizika výrazně nižší,“ doplnil Javora.

 

Přístroj vhání teplý vzduch do speciální přikrývky, která pacienta ohřívá a vyrovnává tepelné ztráty. Kroměřížská nemocnice v loňském roce realizovala nákup dvou těchto systémů včetně příslušenství, přičemž oba mohla pořídit právě díky městským dotacím. Město Kroměříž dvakrát poskytlo zdravotnickému zařízení dotaci ve výši 50 tisíc korun na pořízení mobilního systému pro ohřev pacienta. Vybavení opět významně zvýšilo kvalitu péče poskytované pacientům z Kroměříže i z celého regionu.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy