Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Dnes byla vysvěcena nová nemocniční kaple, mohou ji využívat pacienti, návštěvy i personál

Nově vybudovanou kapli, která vznikla přestavbou jedné z místností na oddělení ošetřovatelské péče, mohou od dnešního dne začít využívat pacienti Kroměřížské nemocnice. Právě v den svatého Mikuláše prostor vysvětil Mons. Bohumír Vitásek, kanovník Metropolitní kapituly u sv. Václava v Olomouci. Na vybudování kaple se vedle nemocnice samotné podílela také Římskokatolická farnost svatého Mořice v Kroměříži a Zlínský kraj.

"Naše zdravotnické zařízení dosud duchovní místnost nebo kapli k dispozici nemělo, proto jsme velmi rádi, že se nám ji podařilo zprovoznit a navíc symbolicky právě v adventním čase. Podobný prostor je dnes už běžnou součástí většiny zdravotnických zařízení, sloužit bude nejen pacientům, ale také návštěvníkům nemocnice a rovněž nemocničnímu personálu," uvedla Lenka Mergenthalová, ředitelka Kroměřížské nemocnice.

Kaple sídlí ve druhém nadzemním podlaží budovy interních oborů na oddělení ošetřovatelské péče, přístupná je ale i pro vozíčkáře. Využívána bude individuálně jako prostor pro vnitřní ztišení, meditaci, modlitbu, ale také kolektivně pro pobožnosti, společné modlitby či bohoslužby. "Kaple je vhodná pro načerpání další síly potřebné pro zvládání náročných životních situací a pro nemocnici je to další způsob, jak pacientům pomoci k lepší duševní kondici, což bezpochyby ovlivňuje proces jejich léčby a uzdravování," doplnila ředitelka nemocnice.

Vysvěcení kaple se dnes účastnili pacienti i personál zdravotnického zařízení. "Děkuji nemocnici a všem, kdo se na zřízení této kaple podíleli. Věřím, že bude dobře sloužit," řekl Mons. Bohumír Vitásek. Kaple slouží svému účelu od dnešního dne a je přístupná nepřetržitě. Zlínský kraj podpořil její vybudování částkou bezmála 160 tisíc korun na stavební úpravy, na vybavení kaple se podílela farnost částkou 90 tisíc a nemocnice částkou 20 tisíc korun.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy