Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Nemocnice zve na adventní jarmark, rozsvícení vánočního stromu a prohlídku kaple

Adventní jarmark nabídne ve čtvrtek 13. prosince 2018 vánoční výrobky pacientů a zdravotníků Oddělení ošetřovatelské péče Kroměřížské nemocnice. Od 9 do 16 hodin bude možné oddělení navštívit v rámci Dne otevřených dveří. Součástí programu bude také prohlídka nově vybudované nemocniční kaple. Od 16 hodin potom proběhne ve venkovním areálu nemocnice rozsvícení vánočního stromu, které koledami doprovodí studenti kroměřížské konzervatoře.

 

Na jarmark se oddělení připravuje už od léta. Návštěvníci budou moci vybírat z tradičních adventních věnců a také keramických či papírových dekorací k výzdobě stromečku nebo vánočního svátečního stolu. Chybět nebude ani drobné občerstvení. Výtěžek akce je určen na zpříjemnění prostředí pro pacienty oddělení ošetřovatelské péče.

 

Kroměřížská nemocnice v letošním roce vybudovala přímo v prostorách oddělení nemocniční kapli za přispění Římskokatolické farnosti svatého Mořice v Kroměříži a Zlínského kraje. Veřejnost si může kapli prohlédnout právě při příležitosti konání dne otevřených dveří a adventního jarmarku. Podobný prostor je dnes už běžnou součástí většiny zdravotnických zařízení a slouží jak pacientům, tak i návštěvníkům nemocnice a rovněž nemocničnímu personálu. Je symbolické, že se podařilo zahájit provoz kaple právě v adventním čase.

 

Rozsvícení vánočního stromu a adventní jarmark  

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy