Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Primář urologie Lumír Domes převzal ocenění za zásluhy o obor od výboru odborné společnosti

Celoživotní práci Lumíra Domese, primáře Urologického oddělení Kroměřížské nemocnice, ocenil výbor České urologické společnosti na říjnové výroční konferenci v Ostravě. Za výjimečné zásluhy o obor urologie převzal čestné členství z rukou profesora Marka Babjuka, předsedy odborné společnosti a přednosty Urologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole. Letos v polovině srpna uplynulo přesně čtyřicet let od nástupu Lumíra Domese do nemocnice v Kroměříži.

 

Začínal jako řadový lékař na oddělení 3. chirurgie, kde se pod vedením primáře Otakara Zapletala a specialisty - urologa Václava Budějovského vypracoval ve špičkového lékaře zaměřeného na tento obor. V roce 1992 se urologie v Kroměřížské nemocnici osamostatnila a Lumír Domes se stal jejím prvním primářem. Do urologické praxe v Kroměříži zavedl řadu nových léčebných postupů, svou péči věnuje také mladým kolegům a za 26 let, po které dosud oddělení vede, významně přispěl k výchově několika špičkových lékařů a sester v oboru.

 

K ocenění udělenému výborem České urologické společnosti ČLS JEP primáři Lumíru Domesovi blahopřeje celý kolektiv Urologického oddělení a také vedení Kroměřížské nemocnice.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy